Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 kwietnia. Imieniny: Bernarda, Martyny, Waleriana
13/11/2023 - 18:30

Rytro: opłaty śmieciowe i podatki pójdą w górę. To nieuniknione, bo do systemu trzeba dołożyć 300 tysięcy

W Rytrze już trwają przygotowania do uchwalenia budżetu na 2024 rok a jednocześnie samorząd musi podjąć decyzję o tym, jakie będą obowiązywać w przyszłym roku opłaty za odbiór śmieci i jaka będzie wysokość podatków od nieruchomości i środków transportowych.

Rytro: opłaty śmieciowe i podatki pójdą w górę. To nieuniknione, bo do systemu trzeba dołożyć 300 tysięcy

W gminie Nawojowa mówi się o podwyżce rzędu nawet 6 złotych, w Łabowej, bardzo ostrożnie, o dwóch złotych. A jakie są rokowania w Rytrze? Ile trzeba będzie płacić za wywóz śmieci w przyszłym roku? – Nie chcę dziś przesądzać o konkretnych kwotach, ale podwyżka jest raczej nieunikniona. W tym roku do wywozu śmieci musieliśmy dołożyć z budżetu 300 000 złotych i musimy jakoś to zrekompensować choć nadal będziemy chcieli dopłacać do systemu – mówi w rozmowie z Sądeczaninem wójt Jan Kotarba. 

Bezprecedensowy awans Rytra! Gmina podskoczyła aż o 1 182 miejsca w rankingu „Rzeczpospolitej”

- O konkretach będziemy mogli rozmawiać dopiero po przetargu. To nigdy nie są łatwe decyzje – zastrzega nasz rozmówca nadmieniając też, że gmina będzie chciała utrzymać dotychczasową zniżkę dla tych, którzy nie zdają odpadów biodegradalnych, bo prowadzą kompostowniki. Przypomnijmy – zniżka to 1 zł a dotychczasowy wymiar opłat wygląda następująco - za odbiór śmieci segregowanych to nadal 29 złotych miesięcznie od osoby, a stawka podwyższona – za zdanie śmieci zmieszanych – 60 zł.

A co z podatkami? – Tu też nastawiamy się na podwyżkę, ale raczej nie przekroczymy minimum z danych opublikowanych przez GUS – tłumaczy Kotarba a my dodajmy, że mowa tu o stopie inflacji czyli o podwyżkach rzędu 15 procent. ([email protected] Fot.: archiwum sądeczanin.info) © Materiał chroniony prawem autorskim







Dziękujemy za przesłanie błędu