Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 30 września. Imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery
15/09/2018 - 15:50

Rytro: miejscowi walczą o 100 tysięcy z BO Małopolski! Na co?

„Poznajemy małoPOLSKĘ”, to projekt autorstwa mieszkańców Rytra, który bierze udział w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Małopolski. Jak ich wesprzeć?

Z subregionu sądeckiego przeszły pozytywną weryfikację  i tym samym poddane zostały pod głosowanie w tym roku aż 33 projekty. Najdroższe opiewają aż na 400 tysięcy złotych, ten z Rytra zaledwie na 100 tysięcy i zakwalifikowany został jako małe zadanie o charakterze turystycznym.

Zobacz też: Rytro: Gdzie na "siusiu" i którędy, bo nie ma map?

- Celem projektu „Poznajemy małoPOLSKĘ” jest aktywizacja osób w każdym wieku oraz wspieranie integracji międzypokoleniowej. W ramach projektu planuje się popularyzację aktywnych form spędzania wolnego czasu. Rekreacja, turystyka, kultura, tworzenie i umacnianie relacji międzyludzkich to główne elementy, które wykorzystuje niniejszy projekt – czytamy w opisie przedsięwzięcia.

- Realizacja zadania ma przyczynić się do zwiększenia zainteresowania aktywnymi formami spędzania wolnego czasu przez osoby w różnym wieku. W ramach realizacji projektu planowana jest organizacja wydarzeń kulturalnych, wycieczek po Małopolsce celem odkrycia tego, co jeszcze nieznane oraz opracowanie Questu – zachęcają wnioskodawcy.

Jak można zagłosować? Przede wszystkim trzeba być mieszkańcem subregionu sądeckiego i mieć ukończone 16 lat. Głosy oddawać można

- przez Internet za pośrednictwem strony dedykowanej BO Małopolski https://malopolska.wybiera.pl/Glosuj,

- wypełniając kartę do głosowania, którą można pobrać przez Internet pod adresem http://www.rytro.pl/pl/210/950/budzet-obywatelski-wojewodztwa-malopolskiego.html albo pobrać w Urzędzie Gminy Rytro. Przy czym w tym wypadku karty można zostawić w siedzibie urzędu lub przesłać pocztą.

Głosowanie trwa od 10 września do 5 października.

ES [email protected]  Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe