Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 10 grudnia. Imieniny: Danieli, Bohdana, Julii
15/09/2022 - 12:55

Rytro: kiedy przeprowadzą dzieci do nowego przedszkola?

Nowe przedszkole w Rytrze już gotowe, ale dzieci nadal korzystają z pomieszczeń w szkole. Kiedy się przeprowadzą do nowego budynku?

Rytro: kiedy przeprowadzą dzieci do nowego przedszkola?

O przedszkolu w Rytrze pisaliśmy sporo, ostatnio m.in. w publikacji To jest po prostu piękny budynek. Rytro ma powód do dumy [ZDJĘCIA]

Placówka jest już gotowa i niemal urządzona. Kiedy przyjmie tych, dla których została stworzona? – Na razie trwają wszystkie odbiory między innymi sanepidu i straży pożarnej pod kątem bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Może to potrwać i do dwóch miesięcy – informuje wójt Jan Kotarba.

Zobacz też: Radni zamieszają w budżecie na drogi. Sesja LIVE w Rytrze

W tym wypadku – choć placówka jest nowa – nie będzie naboru, bo zostaną tu przeniesione dzieci z pomieszczeń, które przedszkola zajmują obecnie w jedynej w Rytrze podstawówce. – Po ostatnim naborze do naszego przedszkola uczęszcza 91 dzieci – nadmienia wójt.

Przy okazji dodajmy, że w ślad za pierwszym dzwonkiem w roku szkolnym 2022/2023 w Szkole Podstawowej w Rytrze uczy się jedno dziecko obywatelstwa ukraińskiego. ([email protected] Fot.: archiwum sądeczanin.info)
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu