Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 lutego. Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta
12/02/2024 - 16:25

Rytro: czekali na to aż 20 lat! Trwają odbiory jednej z najważniejszych inwestycji

Mamy doskonałe wieści dla mieszkańców Połomi Wyżnej i Niżnej i Dominikowa w gminie Rytro. Jak informuje właśnie wójt Jan Kotarba trwają właśnie odbiory inwestycji, na którą tutaj czekano niemal 20 lat. O co chodzi? O wodociąg.

Rytro: czekali na to aż 20 lat! Trwają odbiory jednej z najważniejszych inwestycji

- Prace budowalne są już zakończone, wszystko już od tej strony gotowe teraz trwają odbiory techniczne, dzięki której sieć zostanie dopuszczona do użytku. Sieć wodociągowa, która właśnie powstała na Połomi Wyżnej, Połomi Niżnej i Dominikowie to inwestycja, na którą mieszkańcy czekali 20 lat a będzie się do niej mogło przyłączyć aż 70 gospodarstw domowych – nie kryje satysfakcji wójt Jan Kotarba.  

Rytro: Władysław Wnętrzak znów chce być wójtem? Wcześniej rządził 20 lat

Satysfakcja samorządowca jest tym większa, że choć przedsięwzięcie kosztowało około milion sto tysięcy złotych, to gminie udało się na jej realizacji pozyskać środki z takich źródeł, że dofinansowanie pokrywa sto procent rzeczywistych kosztów przedsięwzięcia. – To bardzo ważna informacja, bo potrzeby naszych mieszkańców w różnych dziedzinach są ciągle bardzo duże dlatego ważna jest dla nas absolutnie każda pozyskana z zewnątrz złotówka – podsumowuje Kotarba. ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu