Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 22 marca. Imieniny: Bogusława, Jagody, Katarzyny
14/07/2022 - 21:35

Rytro będzie miało taki stadion, że hej! W ruch idą aż 3 miliony złotych

Świetne wieści dla usportowionych mieszkańców gminy Rytro. Samorządowi udało się właśnie zdobyć pieniądze na gruntowną modernizację jedynego stadionu w tej okolicy.

Rytro będzie miało taki stadion, że hej! W ruch idą 3 miliony złotych

Już w czerwcu 2021 roku informowaliśmy o pierwszej długo wyczekiwanej inwestycji w tym miejscu. Gmina zainstalowała na stadionie zupełnie nowe trybuny. Pierwsza część została zakupiona za około 21 tysięcy, które samorząd wyłożył z własnego budżetu a drugą część trybun, za podobną kwotę, kupiła ze środków pochodzących z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Wtedy też Jan Kotarba podkreślał, że na tym nie koniec modernizacji tego jedynego na terenie samorządu stadionu. – Będzie nowa, sztuczna murawa. Wymienimy też całkowicie podbudowę i zrobimy odwodnienie – deklarował. Tyle, że od tamtej chwili upłynął ponad rok, a inwestycji jakoś nie widać. Dlaczego?

- Wcześniej staraliśmy się o pieniądze na ten cel z Ministerstwa Sportu, ale w tym wypadku finansowanie przedsięwzięcia mieliśmy zabezpieczyć w stosunku 50 procent do 50 procent. A na to nas niestety nie stać – mówi na wstępie Jan Kotarba

Zobacz też: Rytro: trasa rowerowa odcięła mieszkańców osiedla od powiatówki

Ale Rytro nie odpuściło i samorządowcy zaczęli szukać innych rozwiązań. Szczęśliwym okazało się złożenie wniosku o dofinansowanie dla gmin popegeerowskich uruchomione jako jednak z opcji w ramach Polskiego Ładu. Piszemy szczęśliwym, bo właśnie dziś Jan Kotarba otrzymał informację o przyznaniu gminie na przebudowę infrastruktury sportowej aż 3 milionów złotych!

- W tym wypadku my ze swojej strony musimy zabezpieczyć wkład własny w wysokości tylko 2 procent wartości inwestycji – nie kryje satysfakcji Kotarba. – Środki te zostaną zainwestowane w stadion, a dokładnie wymianę jego płyty na tak zwaną sztuczną trawę i wymianę ogrodzenia obiektu. Kiedy inwestycja zostanie zrealizowana? Projekt mamy gotowy, ale dopiero po dopełnieniu wszystkich pozostałych. formalności będziemy podejmować decyzję czy robić to już w tym roku, czy zaczekać do następnego. Mamy 8 miesięcy na ogłoszenie przetargu – wyjaśnia wójt. ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum Poprad Rytro Facebook)Dziękujemy za przesłanie błędu