Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 listopada. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
21/11/2023 - 10:25

Rozpoczyna się właśnie kolejny remont! Ulica będzie zamknięta do końca roku

Remonty ulic mają to do siebie, że oznaczają również utrudnienia dla kierowców. Nagrodą za cierpliwość jest jednak zdecydowana poprawa ich stanu. Tak właśnie będzie w najbliższym czasie w Gorlicach. Miasto poinformowało, że właśnie rusza kolejna modernizacja.

Korki w Nowym Sączu

W Nowym Sączu kierowcy nie mają w ostatnim czasie łatwo. W związku z budową nowej linii kolejowej Podłęże - Szczyrzyc - Tymbark/Mszana Dolna oraz modernizacją istniejącej linii Chabówka - Nowy Sącz zamkniętych jest kilka ulic. W związku z tym w mieście są ogromne korki. Więcej o sprawie przeczytacie TUTAJ.

Rusza remont ul. Bardiowskiej w Gorlicach

Utrudnienia czekają także mieszkańców Gorlic. Rozpoczyna się właśnie remont fragmentu ul. Bardiowskiej. Właśnie z tego powodu będzie zamknięty do końca roku. Kierowcy nie będą mogli poruszać się na tym odcinku.

- Inwestycja obejmie roboty przygotowawcze i rozbiórkowe, wykonanie nawierzchni, odwodnienia, oznakowania oraz elementów ulicy, na odcinku od skrzyżowania z ul. 11 Listopada w kierunku postoju taksówek - wyjaśnia gorlicki urząd miasta.

Całkowity koszt to ponad 209 tys. zł. Część środków miasto pozyskało jednak w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Dofinansowanie wynosi w tym przypadku ponad 102 tys. zł.

Kiedy będziemy mogli poruszać się już całkowicie wyremontowaną drogą? Planowany termin zakończenia wszystkich prac to pierwszy kwartał 2024 roku. ([email protected], fot.: UM Gorlice, TK-ikona/ zdjęcie ilustracyjne)
Dziękujemy za przesłanie błędu