Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 listopada. Imieniny: Grzegorza, Salomei, Walerii
22/06/2019 - 12:00

Rozpoczęły się wakacje. W ciągu trzech dni na drogach zginęło już 14 osób

19 czerwca na Sądecczyźnie ruszyła policyjna akcja „Bezpieczne wakacje 2019”. Jest to cykliczna akcja prowadzona przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa zarówno mieszkańcom, jak i turystom, którzy wypoczywają w naszym regionie, a szczególnie dzieciom i młodzieży.

Kilka dni temu w szkołach w całej Polsce po raz ostatni zadzwonił dzwonek. Uczniowie rozpoczęli zasłużone wakacje. Jest to czas, kiedy zarówno młodsi, jak i starsi odrywają się od codziennych obowiązków i regenerują siły. Niestety ten niesie ze sobą liczne zagrożenia dla dzieci i młodzieży.

Latem zwiększa się liczba wypadków drogowych, utonięć, nieszczęśliwych zdarzeń związanych z pracami gospodarskimi z udziałem najmłodszych. Należy pamiętać, że przyczyną tych wypadków jest nie tylko brawura, lekkomyślność, ale i niedostateczna opieka ze strony dorosłych.

Żeby zminimalizować zagrożenia, przeciwdziałać zjawiskom negatywnie oddziałującym na dzieci i młodzież, a przede wszystkim zapewnić im bezpieczeństwo podczas całych wakacji, sądeccy policjanci będą prowadzić różnorodne działania kontrolne, profilaktyczne i edukacyjne.

W ciągu najbliższych dwóch miesięcy spotkamy na drogach większą ilość policjantów niż zwykle. Będą prowadzić wzmożone kontrole uczestników ruchu drogowego. W szczególny sposób będą zwracać uwagę na stan trzeźwości kierujących, stan techniczny i wyposażenia pojazdu, na sposób przewożenia dzieci, zarówno w samochodach osobowych, jak i autokarach. Takie działania są konieczne, ponieważ jak pokazuje policyjna mapa, w ciągu ostatnich trzech dni w całej Polsce na drogach zginęło już 14 osób.

Sądeccy policjanci zadbają również o bezpieczeństwo dzieci wyjeżdżających autokarem na wakacje, dlatego przed wyjazdem sprawdzą stan techniczny pojazdu oraz trzeźwość kierowcy.

- Zgłoszenia kontroli przyjmują funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu pod numerem telefonu: (18) 442 42 61 oraz (18) 442 42 58. Zgłoszenia powinny być przekazywane co najmniej 48 godzin przed planowanym wyjazdem – wyjaśnia Aneta Izworska z biura prasowego sądeckiej policji.

Osoba zgłaszająca kontrolę musi podać funkcjonariuszom dokładną datę i czas planowanego wyjazdu, nazwę przewoźnika i numer rejestracyjny autokaru oraz swoje dane wraz z numerem kontaktowym.

Tradycyjnie punktem kontrolnym będzie zatoka autobusowa przy Bulwarze Narwiku w Nowym Sączu (po przeciwnej stronie sklepu Kaufland), gdzie po ustalonym z policjantami terminie należy podjechać autokarem.

RG [email protected], Fot. Ilustracyjna KMP Nowy Sącz

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu