Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 23 listopada. Imieniny: Adeli, Felicyty, Klemensa
07/08/2020 - 10:05

Rozbiorą ulicę Broniewskiego. Gdzie mają parkować okoliczni mieszkańcy?

Remonty ulic w mieście zawsze są uciążliwe. Najmocniej ich efekty odczuwają okoliczni mieszkańcy. Obecnie trwa przebudowa ulicy Broniewskiego i prace zaraz wkroczą w fazę zasadniczą – zostanie rozebrana nawierzchnia i pobocze aż do ulicy Lwowskiej. Tylko gdzie wtedy mają parkować mieszkańcy okolicznych bloków?

Rozbiorą ulicę Broniewskiego. Gdzie mają parkować okoliczni mieszkańcy?

Zobacz też: Kto powinien zapłacić za remont tego parkingu przy Barskiej?

Na większości sądeckich osiedli nadal ilość miejsc parkingowych jest zdecydowanie niewspółmierna do ilości aut okolicznych mieszkańców. Tego akurat nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć. Podobnie jak chyba nie trzeba obrazować jak to się przekłada na funkcjonowanie w codziennym życiu. Okolice Broniewskiego nie są tu żadnym wyjątkiem. Mieszkańcy budynków wzdłuż remontowanego odcinka już i tak od kilku ładnych dni muszą znosić hałas z placu budowy i liczyć się z innymi efektami ubocznymi prac: kurzem, zamieszaniem związanymi z przejazdem ciężkich maszyn budowlanych itp. Wiedzą też, że już niebawem zrobi się jeszcze „ciekawiej”, bo stracą dostęp do parkingów wzdłuż ulicy. Co na to władze miasta?

Zobacz też: Pieniędzy rządowych na most na Kamienicy nie będzie? Nie w 2020 roku

tu mamy bardzo dobre wieści. Okazuje się, że sądecki magistrat już zawczasu zabezpieczył interes lokalnej społeczności w tym zakresie. Mieszkańcy budynków przy Broniewskiego 20, 18 i 16 będą mogli korzystać w czasie robót z parkingu Szkoły Podstawowej nr 18 im. Karola Szymanowskiego przy tej samej ulicy. Oczywiście przede wszystkim dzięki uprzejmości gospodarza terenu, czyli dyrektora szkoły Włodzimierza Strzelca. – Pan dyrektor nie ma żadnych obiekcji, żeby okoliczna społeczność mogła też bez przeszkód korzystać z tutejszego boiska i to jest postawa godna naśladowania – komentuje radny Józef Hojnor reprezentujący osiedle Barskie w radzie miasta.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjneDziękujemy za przesłanie błędu