Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
28/06/2020 - 18:15

Rośnie frekwencja w Nowym Sączu! Najnowsze dane z godz. 17

Wystrzeliła w górę frekwencja w Nowym Sączu. Na godzinę 17 wynosiła w mieście 51,32 proc. Najwyższa do tej godziny była w lokalu wyborczym przy ul. Wincentego Pola (obwód nr 40) - 58,25 proc., a najniższa w lokalu wyborczym mieszczącym się w Szkole Podstawowej nr 15 (obwód nr 32) - 43,77 proc.

Wielu wyborców w Nowym Sączu, po powrocie z niedzielnego wypoczynku dopiero teraz udaje się do lokali wyborczych, aby wypełnić obywatelski obowiązek. Przypomnijmy, że głosowanie trwa do godz.21.

Przed Szkołą Podstawową nr 20 co chwilę na parkingu zatrzymują się samochody. Wyborcy spieszą do głosowania.

W tej placówce pracują dzisiaj dwie Obwodowe Komisje Wyborcze nr 20 i 21. Osób wchodzących czy to do jednej czy drugiej komisji jest, mimo popołudniowej pory, bardzo dużo.

W Obwodowej Komisji Wyborczej nr 20 może dzisiaj zagłosować 1648 wyborców. Tylu było uprawnionych do głosowania do godz. 12.

Do południa w tym lokalu wyborczym wydano 456 kart wyborczych, a do godz. 17 członkowie komisji wydali w sumie 810 kart.

- Wyborcy cały czas, bez względu na porę, wchodzą do lokalu – powiedziała portalowi Sądeczanin.info Marta Śpiewak, zastępca przewodniczącej komisji - Nie ma przestoju. Naprawdę jestem mile zaskoczona. Wyborcy generalnie przestrzegają wymogów sanitarnych związanych z pandemią. I to nas cieszy, że podchodzą do nich ze zrozumieniem.

Dzisiaj jest wyjątkowo upalnie, więc wielu mieszkańców Nowego Sącza wolało większość niedzieli spędzić na wypoczynku na łonie natury. 

W tej komisji po południu głosował między innymi prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel z małżonką oraz córką.

[email protected], fot. IM.

Nowy Sącz: wracają z niedzielnego wypoczynku i idą na wybory!
Wielu wyborców w Nowym Sączu, po powrocie z niedzielnego wypoczynku dopiero teraz udaje się do lokali wyborczych, aby wypełnić obywatelski obowiązek.


Dziękujemy za przesłanie błędu