Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 2 lipca. Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana
10/10/2019 - 11:35

Rondo w Zabrzeży po wielkim falstarcie. Kiedy będzie w końcu gotowe?

Drogowcy wkroczyli tu z kilkumiesięcznym opóźnieniem, ale budowa bezkolizyjnego ronda w Zabrzeży w gminie Łącko, u zbiegu drogi wojewódzkiej 969 z drogą w kierunku na Kamienicę w powiecie limanowskim, w końcu ruszyła z kopyta. Kiedy będzie gotowe.

Zobacz też: Dni tej drogi są już policzone. Pochłonie ją osuwisko

O falstarcie drogowców piszemy dlatego, że umowę na realizację przedsięwzięcia opiewającą na ok. 3,3 mln zł Zarząd Dróg Wojewódzkich podpisał z firmą Strabag w październiku 2017 roku. I choć rondo miało powstać w systemie zaprojektuj i wybuduj, to wykonawca miał się zmieścić z jego realizacją w 15 miesiącach. Ostatecznie na plac budowy drogowcy wbili tu łopaty dopiero 6 sierpnia. O powody zwłoki i realny termin zamknięcia inwestycji zapytaliśmy inwestora, czyli Zarząd Dróg Wojewódzkich.

Jak wyjaśnia Dawid Gleń z uwagi na przedłużające się procedury administracyjne niezależne od Wykonawcy i Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie przedłużył się termin pozyskania decyzji ZRID,  którą ostatecznie uzyskano 25 lipca 2019 r.  1 sierpnia 2019 r. wykonawcy zadania został przekazany teren budowy. - Z uwagi na rosnące uprawy na działkach właściciele nieruchomości poprosili o nie wykonywanie robót budowlanych w rejonie ich działki do czasu zbioru. Wykonawca zadania przychylił się do prośby mieszkańców i zmienił front robót, zaczynając od rozbiórek w innym rejonie skrzyżowania – tłumaczy przedstawiciel ZDW.

Zobacz też: Łącko i Zabrzeż: nowe rondo i nowe korki. Wykonawca na placu budowy

- Obecnie wykonano sieć teletechniczną, wodociągową oraz na ukończeniu jest wykonanie kanalizacji deszczowej. Trwają prace przy stabilizacji gruntu cementem oraz kruszywem na połówce tarczy ronda, a także budowa chodników wraz z zatoką autobusową od strony Łącka – obrazuje stan robót.

I teraz ważna informacja dla kierowców obawiających się kolejnych w tym rejonie utrudnień w ruchu. - Wykonawca zadania prowadzi roboty zgodnie z zatwierdzona tymczasową organizacją ruchu pozytywnie zaopiniowaną przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie, Zarządcę Drogi , Starostę Nowosądeckiego oraz Urząd Gminy Łącko. Utrudnienia w ruchu są na bieżąco minimalizowane przez wykonawcę – informuje Gleń.

Zakończenie budowy ronda jest planowane na IV kwartał 2019 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES [email protected] Fot.: archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Aktywnie w Małopolsce