Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 stycznia. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
12/02/2020 - 10:50

Rondo przy Kocich Plantach: objazdy już są, korków na razie nie ma

Dziś budowa nowego ronda przy Kocich Plantach u zbiegu ulic Jagiellońskiej, Grodzkiej i Kunegundy weszła w fazę zasadniczą. Po przekładce sieci m.in. Sądeckich Wodociągów drogowcy przystąpili do przebudowy układu komunikacyjnego skrzyżowania. Mimo wprowadzenia objazdów korków nawet w godzinach szczytu nie było.

Rondo przy Kocich Plantach: roboty ruszyły, korków na razie nie ma

Od dziś, czyli od 12 lutego zamknięty jest dla ruchu dojazd do skrzyżowania od strony ul. Jagiellońskiej i ul. Grodzkiej. Dojazd od ul. Kunegundy pozostaje bez zmian. Dla zachowania płynności ruchu wyznaczone zostały objazdy: dla ul. Jagiellońskiej - ulicą Szczęsnego Morawskiego do Al. Wolności, dla ul. Grodzkiej - ulicą Zygmuntowską do Al. Batorego.

Zobacz też: To oznakowanie to lipa! Remont ulicy Sucharskiego znów pod obstrzałem

Gdy robiliśmy zdjęcia tuż po godzinie ósmej rano, ruch odbywał się bardzo płynnie – drogowcy cały czas starają się utrzymać pełną przepustowość jednego pasa na Jagiellońskiej. O godzinie siódmej było podobnie. Gdy zbierze się tam kilka aut - natychmiast je przepuszczają. Na baczności muszą mieć się piesi, którzy nadal przechodzą przez pasy na wysokości zejścia na Kocie Wólki. Ale i tu musimy chylić czoła wykonawcom, bo bacznie śledzą przechodzących dając przy okazji znać, że nie nadjeżdżają żadne auta.

Jedyne zastrzeżenie, jakie mamy związane jest ze znakami informującymi o zmianie organizacji ruchu. Jeszcze przed godziną 9 na ulicy Grodzkiej stało już ich kilka, tyle, że zwrócone były w stronę chodnika a nie jezdni.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ES

Rondo przy Kocich Plantach: roboty ruszyły, korków na razie nie ma
Dziś budowa nowego ronda przy Kocich Plantach u zbiegu ulic Jagiellońskiej, Grodzkiej i Kunegundy weszła w fazę zasadniczą. Po przekładce sieci m.in. Sądeckich Wodociągów drogowcy przystąpili do przebudowy układu komunikacyjnego skrzyżowania. Mimo wprowadzenia objazdów korków nawet w porannych godzinach szczytu nie było.


Dziękujemy za przesłanie błędu