Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 23 czerwca. Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
15/02/2024 - 13:15

Rolnicy znów wyjadą na sądeckie ulice! Będzie blokada ronda i gigantyczne korki

Najbliższy wtorek będzie kolejnym ciężkim dniem dla kierowców podróżujących po Nowym Sączu. Rolnicy znowu zamierzają protestować na ulicach miasta. W planach jest nawet blokada ronda. Można się spodziewać gigantycznych korków.

Protest rolników w Nowym Sączu

Protest rolników, który odbywał się w Nowym Sączu w ostatni piątek (9 lutego) wywołał ogromne poruszenie. Pojawiły się na nim setki osób z całego regionu. W mieście przez kilka godzin występowały wówczas duże utrudnienia w ruchu. Więcej pisaliśmy TUTAJ.

Jak się okazuje, wkrótce czeka nas podobne wydarzenie. Tym razem odbędzie się z inicjatywy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Rolników Indywidualnych “Solidarność”. Wszystko zostało zaplanowane na 20 lutego (wtorek). Przewodniczącym i organizatorem wydarzenia jest Wojciech Włodarczyk.

- Zapraszam wszystkich rolników do wzięcia udziału w proteście. Wiem jak jest to uciążliwe dla mieszkańców Nowego Sącza i okolic. Dotyczy to każdego miejsca w Polsce, gdzie odbywają się protesty. Walczymy nie tylko dla siebie, ale również o każdego konsumenta. Chcemy aby nasz naród był żywiony zdrową żywnością - napisał na facebooku organizator. 

- Zachodni oligarchowie, którzy gospodarują na tysiącach tysięcy hektarów na Ukrainie są chronieni przez brukselskie elity władzy. Dla nich liczy się tylko pieniądz, a nie drugi człowiek. Wszystkich Polaków na znak wsparcia braci rolniczej, prosimy o wywieszenie flag narodowych. Może to pobudzi obecny rząd do reakcji, bo na ten moment próbują z nas zadrwić. Prosimy o jedność i solidarność narodową. Niech żyje Polska! W imię Boże! - dodaje Wojciech Włodarczyk.

Co czeka mieszkańców Nowego Sącza podczas protestu rolników?

Według programu, protest ma się rozpocząć przy ołtarzu papieskim w Starym Sączu. To właśnie tutaj od godziny 9:30 mają gromadzić się uczestnicy. O 10 odbędzie się msza święta. 

Po godzinie 11 planowany jest start kolumny protestacyjnej w kierunku Nowego Sącza. Przejedzie ulicami Węgierską, św. Kunegundy, Zygmuntowską, Limanowskiego, Królowej Jadwigi, rondem Solidarności, Prażmowskiego, Nowochruślicką, Pieczkowskiego, Witosa. Punktem kulminacyjnym będzie blokada ronda na ul. Tarnowskiej. Według planów ma potrwać od 30 minut do godziny. Odczytane zostaną tutaj postulaty protestujących.

Dlaczego rolnicy protestują? Czytaj dalej na następnej stronieDziękujemy za przesłanie błędu