Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 27 września. Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
05/12/2019 - 13:50

Rodzina, parafianie i kapłani pożegnają zmarłego ks. Piotra. Znamy datę pogrzebu

Już w najbliższą sobotę (7 grudnia) rodzina, parafianie i kapłani pożegnają tragicznie zmarłego księdza Piotra Pławeckiego. Msza pogrzebowa odbędzie się w kościele parafialnym w Chomranicach o godzinie 11. Po Eucharystii ciało zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu. Z kolei dzień wcześniej w piątek (6 grudnia) o godz. 14 w kościele parafialnym w Brzeźnicy, w którym ks. Piotr pracował jako wikariusz, zostanie odprawiona msza za jego duszę.

Ks. Piotr Pławecki urodził się 11 lutego 1990 roku w Nowym Sączu. W 2012 roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno - teologicznych w dniu 26 maja 2018 roku przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża.

Zobacz też To 29-letni ks. Piotr Pławecki z Chomranic zginął w wypadku w Witowicach

Po święceniach został posłany do parafii Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Brzeźnicy koło Dębicy. Pracował tam nieco ponad rok. W poniedziałek (2 grudnia) pojechał odwiedzić swoją rodzinę w Chomranicach. Niestety nie dojechał. Przejeżdżając przez Witowice Dolne doszło do wypadku. Samochód, którym jechał ks. Piotr zderzył się z ciężarówką i innym samochodem osobowym. Siła uderzenia była tak duża, że 29-letni kapłan był zakleszczony w aucie. Niestety nie udało się go uratować. Jego obrażenia były tak poważne, że zginął na miejscu.

Zobacz też Tragiczny wypadek w Witowicach. Zginął młody ksiądz pochodzący z Chomranic

Jak na razie jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o przyczynach wypadku. Prokuratura wszczęła śledztwo, które wyjaśni okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

[email protected], Fot. PSP Nowy Sącz / Diecezja Tarnowska / Parafia w ŻabnieDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe