Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 6 czerwca. Imieniny: Laury, Laurentego, Nory
02/02/2023 - 17:50

Znaleźli go martwego na plebanii. Znamy datę pogrzebu tragicznie zmarłego księdza

Rodzina, kapłani i parafianie pożegnają w sobotę tragicznie zmarłego ks. Jana Szwaikowskiego ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy. Kapłan został znaleziony martwy na plebanii w nocy z wtorku na środę. Wszystko wskazuje na to, że duchowny upadł ze schodów.

Nieszczęśliwy wypadek na plebanii w Zakopanem - Olczy

Prokuratura Rejonowa w Zakopanem ustala przyczyny i okoliczności śmierci śp. ks. Jana Szwaikowskiego, który posługiwał w Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik w zakopiańskiej Olczy. Tak jak już informowaliśmy, w nocy z wtorku na środę kapłan został znaleziony na plebanii. Duchowny leżał w pobliżu schodów. Był nieprzytomny i nie oddychał. Niestety, mimo długiej reanimacji, medykom nie udało się uratować jego życia.

Zobacz też Tragedia na plebanii w Zakopanem. 67-letni ksiądz zginął w straszny sposób

Policjanci pod nadzorem prokuratora zabezpieczyli zwłoki księdza oraz wszelkie dowody, które pomogą ustalić, co tak naprawdę wydarzyło się na plebanii. Śledczy wykluczyli, by ktoś przyczynił się do śmierci kapłana. Wszystko wskazuje na to, że to był nieszczęśliwy wypadek. Duchowny prawdopodobnie spadł ze schodów. Kluczowe jednak będą wyniki sekcji zwłok, które dadzą jednoznaczną odpowiedź na pytanie, jak zginął 67-letni ksiądz z Zakopanego. 

Śp. ks. Jan Szwaikowski urodził się w Wigilię Bożego Narodzenia 24 grudnia 1955 r. w Bydgoszczy. Po ukończeniu szkoły średniej, w 1974 r. wstąpił do Zgromadzenia Księży Misjonarzy. 25 kwietnia 1981 r. w Krakowie otrzymał święcenia kapłańskie z rąk biskupa pomocniczego archidiecezji krakowskiej Albina Małysiaka.

Zobacz też Trudno powstrzymać łzy. Najpierw stracił żonę, potem zachorował syn. A teraz kolejne nieszczęście  

Po święceniach jako katecheta pracował w Parafii Najświętszej Maryi Panny z Lourdes w Krakowie. Potem posługiwał jeszcze w Grodkowie, Gozdnicy i jako ekonom domu w Krakowie na Kleparzu. Od 1994 r. pracował w Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik w Zakopanem. Był dyrektorem grupy misyjnej, radcą prowincji, wikariuszem i duszpasterzem.

Data pogrzebu śp. ks. Jana Szwaikowskiego

Pogrzeb śp. ks. Jana Szwaikowskiego odbędzie się w sobotę (4 lutego). O godzinie 12 w kościele Księży Misjonarzy w Zakopanem – Olczy zostanie odprawiona msza pogrzebowa, po której ciało zmarłego kapłana zostanie pochowane na miejscowym cmentarzu. ([email protected] Fot. Parafia w Zakopanem- Olczy)

Dziękujemy za przesłanie błędu