Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
21/02/2024 - 08:50

Robią chodnik w Mystkowie, w Kamionce Wielkiej skończą w tym roku

Ruszają roboty przy budowie chodnika w Mystkowie, ale mieszkańcy pytają też o niedokończony odcinek w samej Kamionce Wielkiej.

Gmina Kamionka Wielka już podpisała umowę na budowę chodnika w Mystkowie - wzdłuż drogi powiatowej Nowy Sącz-Cieniawa powstanie nowy ciąg dla pieszych użytkowników dróg o łącznej długości około kilometra. To będzie zarazem przedłużenie istniejącego już chodnika, który zostanie rozbudowany w stronę granicy z miejscowością Kunów.

Całość ma kosztować ok. 1,7 mln zł i sfinansowana zostanie ze środków z Polskiego Ładu. Jak zapewniają władze gminy, roboty ruszą lada dzień.

A, że jednocześnie trwa już w najlepsze kampania wyborcza, to bardziej dociekliwi mieszkańcy pytają przy okazji o brakującą część chodnika wzdłuż drogi powiatowej prowadzącej z Kamionki Wielkiej w stronę Królowej Polskiej. 

Twoje dziecko idzie do szkoły czy przedszkola? Nie prześpij tych terminów

- Tu się wójt chwali Mystkowem a tu w Kamionce Wielkiej takie kwiatki: chodnik, błoto, chodnik. Chyba najpierw wypadało by jedną inwestycję skończyć – usłyszeliśmy wczoraj w słuchawce.

– Nikt o tym problemie nie zapomniał i mogę powiedzieć, a chodzi o odcinek liczący sobie około 70 metrów, że mam zapewnienie pana starosty, że ten chodnik powstanie jeszcze w tym roku – wyjaśnia wójt Kamionki Wielkiej, Andrzej Stanek.

A my przypomnijmy, że jest to odcinek szczególny, bo na terenie, który wymagał szczególnej staranności pod względem geologicznym. Nie musimy chyba nikomu przypominać, że Kamionka Wielka jako gmina leży na terenach szczególnie zagrożonych ruchami osuwiskowymi. ([email protected] Fot.: archiwum UG Kamionka Wielka) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu