Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 19 maja. Imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra
10/01/2018 - 08:45

Rezydenci ze szpitala w Limanowej mają dość. Wypowiedzieli umowę opt-out

Szpital Powiatowy im. Miłosierdzia Bożego w Limanowej jest kolejnym szpitalem w regionie, w którym lekarze wypowiedzieli umowy, na mocy których wyrażali zgodę na przedłużenie czasu pracy powyżej 48 godzin tygodniowo. Dyrektor Marcin Radzięta, kierujący tą placówką medyczną uspokaja, że sytuacja jest opanowana i nie ma żadnego zagrożenia dla zdrowia i życia pacjentów

Na taki krok, jak już pisaliśmy zdecydowało się pod koniec ubiegłego roku dziesięciu lekarzy pracujących na oddziale chirurgii urazowo-ortopedycznej Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego. Wszyscy są specjalistami z ortopedii i narządów ruchu.

Zobacz także: Dramatyczny apel lekarzy do premiera Mateusza Morawieckiego

Dyrektor sądeckiego szpitala Artur Puszko nie widzi na razie powodów do niepokojów. Nie zaburzyło to, jak twierdzi w żadem sposób pracy wspomnianego oddziału, a pacjenci mają zapewnioną kompleksową opiekę.

W Szpitalu im. Miłosierdzia Bożego w Limanowej umowę z klauzulą opt-out wypowiedziało dwóch rezydentów.

Zobacz także: Nowy Sącz: Dziesięciu lekarzy ze szpitala wypowiedziało klauzulę opt-out

- W naszym szpitalu pracuje pięciu rezydentów – wyjaśnia Marcin Radzięta, dyrektor limanowskiego szpitala. – Dwóch z nich zdecydowało się na wypowiedzenie umowy z klauzulą opt-out. Nie spowoduje to problemów z zabezpieczeniem dyżurów, nie wpłynie też na pracę szpitala. Pragnę zaznaczyć: nie ma zagrożenia dla zdrowia i życia pacjentów.

Iga Michalec, [email protected], fot. arch. szpitalaDziękujemy za przesłanie błędu