Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 16 lipca. Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli
04/09/2018 - 11:15

Reprezentacyjne miejsce w Nowym Sączu. Nie ma, co! [ZDJĘCIA]

Ruiny sądeckiego zamku są jednym z reprezentacyjnych miejsc w Nowym Sączu, które są chętnie odwiedzane nie tylko przez mieszkańców, ale przede wszystkim turystów. Teraz, ten rejon miasta odwiedza wyjątkowo dużo osób. Część z nich przychodzi między innymi po to, by zobaczyć, jak postępują prace na moście heleńskim. Jednak nie wszyscy. Są tacy, którzy pod zamkiem przychodzą po to, by biesiadować i zostawiać po sobie śmieci.

Chociażby, jak te skarby (widoczne na zdjęciach), które biesiadujący wcisnęli koło głazów znajdujących się nieopodal niedawno remontowanej ściany kamiennej przy Baszcie Kowalskiej. Wizytówka miasta. Nie ma, co.

Szkoda, że nie sprawdzili, czy w pobliżu nie ma kosza na śmieci. Owszem taki jest w Parku im. Ireny Styczyńskiej, dosłownie kilka kroków dalej. Wystarczyło tylko podejść i wrzucić do niego to, co zostało po biesiadowaniu.

Ale nie. Lepiej było pozbyć się śmieci tam, gdzie odbywało się spotkanie.

Rozwiązanie genialne. Ktoś przecież będzie musiał te śmieci posprzątać. Tylko nie biesiadujący.

Mieszkańcy miasta alarmują też, że nie tylko śmieci można napotkać koło ruin sądeckiego zamku. Bywa, niestety, że coś bardziej nieprzyjemnego, co powinno się znaleźć w toalecie. Może warto postawić tam toi – toi? Ale i on z pewnością nie „zagrzałby” tam długo miejsca.

[email protected], Fot. IM.

Reprezentacyjne miejsce w Nowym Sączu i śmieci
Reprezentacyjne miejsce w Nowym Sączu i śmieci


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)