Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 16 października. Imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła
17/05/2018 - 19:15

Remont wiaduktu kolejowego przy ul. Zielonej dopiero w przyszłym roku

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przełożyły na przyszły rok termin przebudowy wiaduktu kolejowego przy ul. Zielonej w Nowym Sączu. Powodem są utrudnienia drogowe, które obecnie występują w mieście.

Pierwotnie remont wiaduktu miał rozpocząć się w czerwcu tego roku. Jednak ze względu na utrudnienia komunikacyjne i korkowanie się dużej części miasta po zamknięciu mostu heleńskiego, Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu, by nie dokładać mieszkańcom dodatkowych utrudnień, poprosił PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. o przesunięcie terminu rozpoczęcia remontu. Kolejowa spółka przychyliła się do tej prośby.

Jak dowiedzieliśmy się od Doroty Szalachy z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe, spółka jest przygotowana, by rozpocząć przebudowę wiaduktu przy ul. Zielonej.

Zobacz także: Wiadukt na ul. Zielonej: Czekają na pozwolenie na budowę, ale nowa stalowa konstrukcja już się robi [ZDJĘCIA]

- Wykonawca rozpoczął już prace przygotowawcze w zakresie sieci trakcyjnej – informuje Dorota Szalacha. - Przebudowa wiaduktu wymaga wyłączenia z ruchu przejazdu pod wiaduktem na ul. Zielonej. Rozpoczęcie prac planowano z początkiem czerwca br. Jednak termin zostanie przełożony z powodu inwestycji drogowych w Nowym Sączu, czyli przebudowy mostu heleńskiego  i zamknięcia dróg. W związku z tym termin przebudowy przeniesiono na przyszły rok.

Miejski Zarząd Dróg, poinformował PLK i wykonawcę o zmianie terminu przebudowy wiaduktu, gdyż wyłączenie dodatkowo z ruchu ulicy Zielonej byłoby bardzo niekorzystne dla komunikacji w mieście.

Przebudowa wspomnianego wiaduktu ma ważne znaczenie dla ruchu kolejowego i drogowego. Nowy obiekt usprawni jazdę pociągów na kolejowej trasie Tarnów – Muszyna, zwiększy poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym oraz samochodowym.

Przy okazji przypomnijmy, jak wiadukt będzie wyglądał po przebudowie. Zakres prac PKP Polskich Linii Kolejowych obejmie m. in. budowę nowych podpór i konstrukcji przęseł, przebudowę układu torów oraz zabudowę rozjazdu - konstrukcji umożliwiającej przejazd pociągu z jednego toru na drugi.

Przebudowane będą także inne urządzenia kolejowe.

Zobacz także: Ile jeszcze tych obiecanek... Co z remontem wiaduktu na Zielonej?

Nowy wiadukt, który stanie przy ul. Kolejowej będzie wyższy od istniejącego. Teraz ma 3,5 metra wysokości, a będzie miał 4,2 m.

Kierowcy będą mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu o szerokości po trzy metry, a piesi chodniki - podkreśla przedstawicielka kolei.

[email protected], Fot. JB.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu