Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 stycznia. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
02/05/2019 - 09:25

Remizę OSP w Paszynie czeka modernizacja. Jest dotacja

Remizę OSP w Paszynie w gminie Chełmiec czeka modernizacja. Budynek zostanie wyremontowany m.in. dzięki dotacji z budżetu Małopolskiego.

Ponad 30 tysięcy złotych udało się pozyskać gminie Chełmiec w konkursie organizowanym przez władze Małopolski pod hasłem „Małopolskie Remizy 2019”. To konkurs organizowany rokrocznie, w którym aplikować mogą wszystkie jednostki OSP z terenu naszego województwa. W tym roku w gminie Chełmiec szczęście dopisało OSP Paszyn.

Dzięki przyznanym pieniądzom wyremontowane zostaną dwa pomieszczenia gospodarcze, które doczekają się m.in. nowych posadzek. Zamontowane zostaną też nowe drzwi i okna. Dodatkowo doprowadzona zostanie tu instalacja elektryczna i wodno kanalizacyjna. A wszystko po to, by strażakom lepiej się pracowało i dyżurowało. Skorzystają też pozostali mieszkańcy miejscowości, którzy wykorzystują budynek remizy również do celów organizacji najróżniejszych imprez kulturalnych.

Zobacz też: Stary Sącz i Gołkowice Górne: taką petardą naprawdę można jechać w bój!

Całość inwestycji wyceniono na ponad 75 tys. zł. Różnicę między dotacją a rzeczywistym kosztem wykonania remontu pokryje gmina.

OSP Paszyn nie pierwszy raz otrzymała podobne dofinansowanie. W 2014 roku na jej konto trafiło ponad 36 tys. co po dołożeniu kolejnych środków z gminy pozwoliło na remont budynku za 72 tys.

W 2015 roku prawie 14 tysięcy otrzymała OSP z Niskowej, w 2017 roku szczęście dopisało OSP w Klęczanach, gdzie dzięki dotacji (ok. 37 tys. zł) można było remizę rozbudować. Rok później dzięki dofinansowaniu przeprowadzono termomodernizację budynku OSP Krasne Potockie. Wtedy dotacja sięgnęła 28 tys. a całość prac pochłonęła 61 tys. I tym razem różnicę dołożyła gmina.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum OSP PaszynDziękujemy za przesłanie błędu