Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 13 kwietnia. Imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy
12/09/2017 - 17:20

Rekordowa ilość wystawców na Agropromocji 2017 w Nawojowej

Już po raz 27 odbyła się Agropromocja. Impreza w tym roku przyciągnęła o 20 więcej wystawców niż poprzednia edycja, a liczba odwiedzających z pewnością przekroczyła zeszłoroczną liczbę 30 tysięcy osób. Impreza sukcesywnie się rozwija, cieszy się również wzrastającym zainteresowaniem. Porozmawialiśmy z jej uczestnikami.

- Jesteśmy po raz drugi na tej imprezie, jako zakład masarski z tradycjami, wywodzimy się z Kamionki Wielkiej. Naszą działalnością są wyroby tradycyjne, jeszcze według wiedzy zdobytej przez lata pracy, przez dziadka, a później ojca. Warto się promować, pokazywać się, aby coraz szerzej wychodzić do ludzi. Produktu się nie wstydzimy, z konkurencją walczymy. Zakład z zatrudniającego 3 osoby, obecnie ma 25 pracowników - powiedział Dariusz Kmak, właściciel firmy.

- Tegoroczna wystawa jest wyjątkowa pod względem liczby odwiedzających. W sobotę było u nas na stoisku naprawdę mnóstwo ludzi, na szybko wyliczyłem, że co najmniej tysiąc wykałaczek z twarogiem zostało skonsumowanych. Takie zainteresowanie nas cieszy, po to tutaj przecież jesteśmy, aby pokazać swoje produkty. Chcemy pokazać, że można tanio kupić zdrowy nabiał - wyjaśnił Leszek Cempa, kierownik ds handlu i marketingu w ZPM Dominik.

- Jak mawiają, zawsze należy się cieszyć, więc nie narzekamy. Trzeba jednak przyznać, że dla pszczelarzy był to naprawdę słaby rok. Trochę pyłków, trochę miodów, ale nie ma co do tego wracać. Trzeba przetrwać do lepszych czasów - powiedział nam pszczelarz Jan Kołacz z Gospodarstwa Pasiecznego "MIŚ" znajdującego się w Obłazach Ryterskich.

- Jesteśmy na wystawie po raz dziewiąty, właściwie nieustannie, co rok się pojawiamy odkąd jestem dilerem Fiata. To dla nas niezła promocja, odwiedza nas sporo ludzi, zadają wiele pytań i oglądają samochody. Głównie zainteresowani są tymi dostawczymi, które potrzebne są im do pracy, jako rolnikom, hodowcom czy producentom. Pogoda dopisała, więc nasze stoisko cieszyło się wzięciem. Pokazujemy również nasz szlagierowy produkt, model Tipo we wszystkich wersjach nadwozia - poinformował nas przedsiębiorca Wojciech Sowa, właściciel salonu samochodowego marki Fiat.

- Od kilku lat bierzemy udział w Agropromocji. Wystawiamy się regularnie, a zakres naszej działalności, to głównie twarogi, masło, produkty ukwaszone, jak śmietana i kefir, do tego jogurty. Promujemy również mleko ekologiczne oraz sery wędzone, które trzeba przyznać cieszyły się wzięciem - zachwalała Joanna Nędza, kierownik produkcji OSM Nowy Sącz.

- Produkujemy soki owocowe oraz owocowo-warzywne. A także takie z ziołami. Nasza nowość, ciesząca się sporym zainteresowaniem, to zioła zatapiane w soku jabłkowym. Sok jabłkowy jest wpisany na listę produktów tradycyjnych przez ministerstwo rolnictwa, a my odebraliśmy na tej wystawie nagrodę za zwycięstwo agroligi. Jesteśmy niesamowicie dumni, bo przecież jesteśmy małą firmą - nie ukrywała zadowolenia Ilona Pawłowska, współwłaścicielka tłoczni.

- Nasza winnica została założona w 2012 roku, w najmniejszej wiosce gminy Grybów. Najpierw zasadziliśmy 1,5 hektara na południowym stoku, w tym roku udało się dosadzić jeszcze 0,5 hektara. Produkujemy wino z własnych upraw, udało się również odzyskać tereny po dawnym sadzie, gdzie drzewa mają 70 lat i dorodnie owocują. Dają nam bardzo dobre jabłka, z których powstaje nasz cydr produkowany metodą szampańską. Ponadto produkujemy wino likierowe, słodkie z wysoką zawartością cukru 85 gram, produkt ma 15% alkoholu - wyjaśnił Zbigniew Krzyżak z Winnicy Chodorowa.

Michał Śmierciak ([email protected]). Fot. MŚ

Agropromocja 2017
Tegoroczna edycja wystawy już za nami. Tradycyjnie były tłumy odwiedzających.


Dziękujemy za przesłanie błędu