Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 30 września. Imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery
12/08/2020 - 18:35

Region: zmarł kolejny mieszkaniec powiatu nowosądeckiego zakażony COVID-19

Walkę z groźnym wirusem z Wuhan przegrali, niestety kolejni mieszkańcy Małopolski. Dzisiaj wojewódzki Sanepid poinformował o śmierci 61-letniego mieszkańca powiatu nowosądeckiego oraz 83-letniego mieszkańca powiatu bocheńskiego.

Mężczyźni przebywali w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarli mieli choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym liczba mieszkańców Małopolski, którzy zmarli z powodu koronawirusa wzrosła do 83.

W powiecie nowosądeckim i Nowym Sączu, które są objęte czerwoną strefą nadal przybywa nowych potwierdzonych przypadków zakażeń SARS CoV-2. Z dzisiejszego porannego raportu wojewódzkiego Sanepidu wynika, że do grona aktywnych chorych, którzy rozpoczynają walkę z wirusem dołączyły kolejne 53 osoby. Z powiatu 36, a z Nowego Sącza siedemnaście.

W powiecie nowosądeckim mamy dzisiaj 701 aktywnych przypadków. W kwarantannie przebywa obecnie 911 osób. Od początku ogłoszenia pandemii zachorowało na Sądecczyźnie 918 osób. Cztery z nich zmarły. Poniżej podajemy aktualne dane (godz. 9.30) z gmin. Są to potwierdzone przypadki COVID-19:

Gmina Chełmiec – 113 osób
Gmina Gródek/n Dunajcem – 30 osób
Gmina Grybów – 46 osób
Gmina Kamionka Wielka – 92 osób
Gmina Korzenna – 19 osób
Gmina Krynica Zdrój – 68 osób
Gmina Łabowa – 32 osób
Gmina Łącko – 59 osób
Gmina Łososina Dolna – 28 osób
Gmina Muszyna – 47 osób
Gmina Nawojowa – 21 osób
Gmina Piwniczna Zdrój – 7 osób
Gmina Podegrodzie – 67 osób
Gmina Rytro – 10 osób
Gmina Stary Sącz – 65 osób
Nowy Sącz – 228 osób

Jaka jest dzisiaj sytuacja w Nowym Sączu? W stolicy Sądecczyzny mamy dzisiaj siedemnaście nowych potwierdzonych zakażeń. Liczba aktywnych przypadków to 228 mieszkańców miasta. W kwarantannie pozostaje 287 osób. Od początku pandemii wirusa z Wuhan potwierdzono u 291 osób, wyzdrowiało sześćdziesięciu mieszkańców.

[email protected], fot. PSP w Nowym Sączu – zdjęcie ilustracyjne.Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe