Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 22 maja. Imieniny: Emila, Neleny, Romy
30/03/2015 - 14:39

Region: Okradziona plebania. Złodzieje zatrzymani

Gorlicka policja zatrzymała trzech mieszkańców województwa podkarpackiego w wieku 23, 26 i 27 lat, którzy włamali się do jednej z plebanii na terenie gminy Uście Gorlickie. Ukradli oni około 50 tysięcy złotych.
Włamanie do plebanii miało miejsce 14 marca br. w godzinach popołudniowych. Złodzieje dostali się do budynku. Ich łupem padła gotówka.

Sprawców szukali gorliccy policjanci. W działaniach tych wsparli ich również policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

- Dzięki pracy operacyjnej gorlickich „kryminalnych” udało się ustalić i cztery dni później zatrzymać trzech mieszkańców Jasła, którzy dokonali tego przestępstwa – powiedział naszemu portalowi asp. Grzegorz Szczepanek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach. - Zostali oni przesłuchani i usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem.

Dochodzenie przeciwko podejrzanym prowadzi policja, a nadzoruje je Prokuratura Rejonowa w Gorlicach.

- Mężczyźni przyznali się do popełnienia zarzucanego im czynu – mówi Tadeusz Cebo, prokurator rejonowy w Gorlicach. – Ich łupem padło około 50 tys. złotych. Dwóch z nich było wcześniej karanych, ale za inne przestępstwa.

Dwóch podejrzanych w tej sprawie wyraziło chęć dobrowolnego poddania się karze uzgodnionej z prokuratorem. Trzeci nie skorzystał z takiej możliwości.

Grozi im kara od roku do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

(MACH)
Fot. KPP w Gorlicach.Dziękujemy za przesłanie błędu