Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 30 listopada. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
20/11/2017 - 08:00

Ratownicy krynickiej grupy GOPR już 65 lat ratują ludzi. W sobotę otrzymali odznaczenia

W sobotę 18 listopada kryniccy ratownicy świętowali jubileusz 65-lecia Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Grupy Krynickiej GOPR. Jednostka otrzymała wiele nagród i odznaczeń.

Starosta nowosądecki Marek Pławiak wręczył krynickiej grupie GOPR nagrodę finansową w wysokości 5 tysięcy złotych, a także Złote i Srebrne Jabłka Sądeckie.

- Dziękuję za codzienną gotowość do niesienia pomocy, ofiarną służbę na rzecz bezpieczeństwa odpoczywających w regionie turystów oraz mieszkańców Sądecczyzny – mówił starosta Marek Pławiak. – Wasza praca jest trudna i niebezpieczna, wymaga wielkiej wiedzy i umiejętności. Nie zważając na to, codziennie ratujecie ludzkie życie i zdrowie.

Nagrody i odznaczenia otrzymali ratownicy, którzy w swojej pracy wyróżnili się czymś szczególnym. Starosta wręczył Złote Jabłka Robertowi Kogutowi, Grzegorzowi Susowi, Januszowi Rutce, Łukaszowi Smetanie, a także Piotrowi Maślance i Romanowi Hasiorowi. Srebrne Jabłka Sądeckie otrzymali: Maciej Więcek, Marek Kotarba, Tomasz Kościsz i Antoni Piotrowski.

Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się o godzinie 15.30 mszą świętą w Kościele Zdrojowym. Następnie wszyscy goście wzięli udział w akademii, która odbyła się w sali koncertowej krynickiej pijalni.

W uroczystości wzięli udział goprowcy z całej Polski. Nie zabrakło także przedstawiciela prezydenta RP Andrzeja Dudy i premier Beaty Szydło – wicewojewody małopolskiego Józefa Gawrona. Licznie zgromadzili się przedstawiciele policji, straży pożarnej, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, a także samorządowcy. Nie mogło też zabraknąć Jana Łuszczewskiego – prezesa Zarządu Głównego GOPR i szefów wszystkich oddziałów tej formacji w Polsce.

RG [email protected] Fot. Maria Olszowska

Ratownicy krynickiej grupy GOPR już 65 lat ratują ludzi
Kryniccy ratownicy świętowali jubileusz 65-lecia Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Grupy Krynickiej GOPR. (Fot. Maria Olszowska)


Dziękujemy za przesłanie błędu