Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
04/08/2020 - 18:45

Raport drogowy: trwa wielki lifting ulicy Broniewskiego w Nowym Sączu

Trwają prace przy przebudowie ulicy Broniewskiego w Nowym Sączu. Pogoda wyjątkowo sprzyja drogowcom, inwestycja przebiega zgodnie z harmonogramem.

Przypomnijmy. W ramach inwestycji drogowcy wybudują nie tylko nowe rondo u zbiegu ulic Broniewskiego, Paderewskiego i Barskiej, ale również wymieniają również nawierzchnię ulicy Broniewskiego na odcinku 600 metrów od ronda aż do ulicy Lwowskiej.

Zobacz też: Diabeł tkwi w szczegółach. Remont Wiśniowieckiego w roli głównej

Będą tu też nowe miejsca parkingowe które powstaną w okolicy zbiegu ulic Broniewskiego i Barskiej w ramach realizacji Budżetu Obywatelskiego w oparciu o istniejący już tu mniejszy parking i dodatkowe oświetlenia. Termin zakończenia inwestycji? Połowa grudnia 2020 roku. Inwestycję realizuje spółka ZIBUD z Nowego Sącza, która wyceniła ją na ok. 3 mln 85 tys. zł złotych. To około pół miliona więcej niż szacowało miasto, dlatego różnicę trzeba będzie wyrównać przesunięciami w budżecie.

ES [email protected] Fot.: ES i MZD

Raport drogowy: trwa wielki lifting ulicy Broniewskiego w Nowym Sączu
W ramach inwestycji drogowcy wybudują nie tylko nowe rondo, drogowcy wymieniają również nawierzchnię ulicy Broniewskiego na odcinku od ronda aż do ulicy Lwowskiej – czyli ok. 600 metrów drogi. Będą tu też nowe miejsca parkingowe (kolejne powstaną w ramach realizacji Budżetu Obywatelskiego) i dodatkowe oświetlenia. Termin zakończenia inwestycji? Połowa grudnia 2020 roku. Inwestycję realizuje spółka ZIBUD z Nowego Sącza, która wyceniła ją na ok. 3 mln 85 tys. zł złotych. To około pół miliona więcej niż szacowało miasto, dlatego różnicę trzeba będzie wyrównać przesunięciami w budżecie. Fot.: ES


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)