Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 lipca. Imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji
30/05/2019 - 12:20

Rajd szlakami 1 Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej

Od 7 do 9 czerwca odbędzie się jubileuszowy 10 rajd szlakami żołnierzy 1 Pułku Strzelców Podhalańskich. Rozgrywał się on będzie na terenie trzech gmin: Słopnice, Tymbark i Dobra.

- W ciągu dwóch dni uczestnicy przejdą około 40 kilometrów po szlakach górskich i ścieżkach edukacyjnych w Słopnicach i Tymbarku. Rozpoczynamy pod muzeum 1 Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej w Szczawie, a kończymy w Dobrej, gdzie jest baza rajdu - powiedział Paweł Sułkowski, wiceprezes stowarzyszenia 1 PSP AK.

Rajd adresowany jest do młodzieży. - Uczestnicy zostaną podzieleni na drużyny, które liczą maksymalnie 10 osób. Każda przybiera swój pseudonim. Przez dwa dni będą oni na trasie spotykać rekonstruktorów i otrzymywać od nich zadania np. z zakresu topografii i historii. Wszystko związane jest z działalnością AK na Limanowszczyźnie - dodał nasz rozmówca.

Głównym organizatorem jest IPN oddział Kraków. - Finał zaplanowany na niedzielę rozpocznie się mszą świętą o godzinie 11:00 w Dobrej, następnie około 12:15 przy lokalnym dworku odbędzie się duża inscenizacja rekonstrukcyjna. Będzie kilka scenek z akcji "Burza" i okresu okupacji - podsumował Sułkowski.

MŚ ([email protected]). Fot. GR 1. PSP AKDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)