Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 23 lipca. Imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy
28/12/2018 - 10:35

Radny z Brzeznej w reality show, czyli jak wygląda Rodzinny Galimatias

26 grudnia stacja TTV wyemitowała premierowy odcinek programu „Rodzinny Galimatias": Kto Posprząta Po Krówkach? :). Idea jest taka, żeby zestawić ze sobą i przedstawić dwie zupełnie odmienne rodziny, żyjące w innych realiach. Uczestnikami pierwszego była rodzina radnego Jana Opieli z Brzeznej.

- Bohaterami odcinka są Marzena i Jan, którzy poznali się ponad 20 lat temu i od tej pory są nierozłączni. Wraz z trojgiem dzieci mieszkają w liczącej niespełna 400 mieszkańców malowniczej wiosce na Sądecczyźnie i od życia nie wymagają zbyt wiele – czytamy na witrynie internetowej dedykowanej programowi.

- Marzena  pracuje w lokalnym sklepie, a Jan w zakładzie szyjącym plandeki. Domowy budżet zasilają też wpływy z niewielkiego rodzinnego gospodarstwa. Małżeństwo ceni sobie zdrowy rozsądek - wyjścia do restauracji uważają za niepotrzebny zbytek, a nadmierne dbanie o siebie za stratę czasu. Nieliczne wolne chwile spędzają najchętniej na próbach lokalnego zespołu lub wiejskich potańcówkach – czytamy dalej.

Druga rodzina, to małżeństwo z Krakowa prowadzące tu świetnie prosperujący interes.

A jak udział w programie podsumowuje sam bohater, czyli Jan Opiela? Zaczyna od tego, że wcale o udział w przedsięwzięciu nie zabiegał. Realizatorzy programu namierzyli jego rodzinę przez ogłoszenie o… sprzedaży krowy. – Zdecydowaliśmy się sprzedać nasza krowę. I zadzwonił telefon, ja o krowie opowiadam a tu mi mówią, że chcieliby żebyśmy wzięli udział w ich programie. Od razu zaznaczyłem, że muszę porozmawiać z żoną a żona z kolei powiedziała, że ona się zgodzi pod warunkiem, że zgodzi się dziadek. I tak się stało – komentuje mężczyzna.

Zobacz też: Sądecki saturator robi furorę w telewizji! Media donoszą o powrocie tradycji

Radny z Brzeznej celebrytą w żadnym razie się nie czuje, udział w programie traktuje jako zabawną odskocznię i tak samo patrzą jego znajomi. Pytany czy wziąłby udział w programie jeszcze raz, bez wahania śmieje się, że tak.

Premiera programu miała miejsce 26 grudnia, ale już 1 stycznia będą powtórki o godzinie 14.40 i 22. Na kanale TTV. Jednocześnie program można obejrzeć przez Internet tutaj.

ES [email protected] Fot.: print screen

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


lipcowy miesięcznik