Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 13 kwietnia. Imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy
13/06/2022 - 15:20

Radni Rytra jednomyślni: Jan Kotarba w pełni zasłużył na absolutorium

Na ostatniej sesji w gminie Rytro najważniejszym punktem obrad było bez wątpienia głosowanie w sprawie wotum zaufania i absolutorium dla wójta. Jakie noty tym razem otrzymał Jan Kotarba? Radni byli jednomyślni.

O inwestycjach w gminie Rytro piszemy na bieżąco, ale przypomnijmy w telegraficznym skrócie, że już w lutym tego roku Rytro wprowadzając do swojego budżetu dofinansowania uzyskane w 2021 niemal podwoiło swój budżet. W zakresie planowanych wydatków wzrósł on o ok. 12 475 000 zł na aż 32 990 000 zł.

Sukces? Ogromny w skali regionu, bezprecedensowy dla Rytra. Czy radni to docenili?

Zobacz też: Szok! Tu nie było ani jednego przestępstwa przez cały rok!

Mogło to wyglądać różnie. Przypomnijmy bowiem, że przy głosowaniu nad wotum zaufania i absolutorium za 2020 rok, czyli w 2021 miała tu miejsce wyjątkowo kuriozalna sytuacja. Radni - upraszczając - opozycji uznali, że Jan Kotarba na wotum zaufania nie zasłużył - wstrzymali się od głosu, za zagłosowało siedmiu radnych ze stronnictwa gospodarza gminy. Ale już za przyznaniem absolutorium głosowali niemal wszyscy obecni radni, tylko jeden wstrzymał się od głosu.

Jak to wyglądało na ostatniej sesji? Radni mieli jedynie małe zastrzeżenia co do treści raportu o stanie gminy. Chodziło m.in. o brak informacji na temat wyjątkowo ważnej dla gminy dziedziny, czyli turystyki. Jednak po krótkich wyjaśnieniach wójta radni przyznali, że 2021 rok był przecież rokiem pod znakiem pandemii, zatem o turystyce nie bardzo jest jak w tym kontekście rozmawiać.

Zobacz też: Rytro wyrosło na lidera samorządów subregionu sądeckiego! [WIDEO]

Teraz przejdźmy do sedna. Wszystkich trzynastu radnych, jednomyślnie, przyznało gospodarzowi gminy zarówno wotum jak i absolutorium. To dla mieszkańców wyjątkowo ważny sygnał – rada, która w trakcie kadencji była zawsze mocno podzielona w końcu stanęła jednym frontem za wójtem.

Sam wójt Jan Kotarba zastrzega na wstępie, że do tego sukcesu przyczynili się też sami radni. – Na sesjach jest w końcu merytoryczna dyskusja bez osobistych wycieczek personalnych i myślę, że właśnie tym była pokierowana jednomyślność radnych przy ocenie mojej pracy – podsumowuje wójt. ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu