Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 maja. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
13/09/2022 - 17:40

Radni powiedzieli tak. Dołożyli 900 tysięcy złotych, by wybudować Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne

W tym roku powinna rozpocząć się budowa Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Nowym Sączu. Rada Miasta Nowego Sącza zgodziła się na dołożenie do tej inwestycji ponad 900 tysięcy złotych.

Miasto ogłosiło przetarg na to zadanie, ale okazało się, że środki, które zostały zarezerwowane na to zadanie okazały się niewystarczające.

- Musieliśmy dołożyć więcej pieniędzy do najniższej oferty – mówi Magdalena Majka, wiceprezydent Nowego Sącza.

Jak się okazało brakowało ponad 900 tysięcy złotych.

Centrum Opiekuńczo – Medyczne ma być wybudowane przy ul.  Nawojowskiej, w rejonie funkcjonujących dwóch Domów Pomocy Społecznej. Będzie to budynek wolnostojący, parterowy, bez barier architektonicznych, o powierzchni użytkowej 569 m kw. dla kilkunastu seniorów.

Taka placówka jest bardzo potrzebna. Coraz więcej mamy ludzi w podeszłym wieku. Społeczeństwo niestety starzeje się. W Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnym, które ma wpisać się w pejzaż miasta opieką zostaną objęci seniorzy. Dzięki temu ich rodziny będą mogły skorzystać, choć przez pewien czas, z tzw. opieki wytchnieniowej.

Grono seniorów w Nowym Sączu z każdym rokiem jest coraz liczniejsze. Przybywa mieszkańców, którzy po latach zawodowej pracy i przejściu na rentę czy emeryturę wymagają troskliwej, często bardzo specjalistycznej opieki, w tym także medycznej. Z wiekiem, pojawiają się również niestety choroby.

Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne ma być miejscem, które będzie zapewniało seniorom opiekę zarówno dzienną, jak i osobom wymagającym stałej opieki.

Z placówki będą mogły korzystać osoby dorosłe, w tym w podeszłym wieku, z niepełnosprawnością w stopniu umiarkowanym lub znacznym, wymagające rehabilitacji społecznej, usprawnienia ruchowego, terapii.

Jak zapewnia wiceprezydent Majka, budowa tej inwestycji rozpocznie się w tym roku, niezwłocznie po wyłonieniu wykonawcy. Zadanie ma być gotowe pod koniec przyszłego roku.

[email protected], fot. Wizualizacja: Urząd Miasta w Nowym Sączu.Dziękujemy za przesłanie błędu