Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 8 lipca. Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety
15/10/2019 - 19:30

Radni nie chcą kluczowych, miejskich inwestycji? Wiceprezydent w szoku

Tylko 12 radnych było przeciw zmianom w wieloletniej prognozie finansowej miasta, więc uchwała nie została przyjęta. Co to oznacza? Wiceprezydent Artur Bochenek mówi, że blokadę kilku kluczowych inwestycji, które właśnie w najbliższych dniach miały zostać rozpoczęte. Wiceprzewodniczący Rady uważa, że inwestycje będą, a tylko projekt uchwały trzeba poprawić.

Dwunastu radnych było przeciwnych uchwale dotyczącej zmian w wieloletniej prognozie finansowej. Dziesięciu było za. Jej przyjęcie oznaczałoby, że rada daje zielone światło na realizowanie w najbliższych latach kluczowych inwestycji, z których cześć miało unijne dofinansowanie. Obejrzyj relację wideo z sesji.

O jakie inwestycje chodzi? Chociażby o rozpoczęcie rewitalizacji Parku Strzeleckiego, a także m.in. planowaną modernizację zniszczonego, otwartego basenu przy ul. Źródlanej.

- Inwestycje kluczowe dla miasta – grzmiał zdenerwowany wiceprezydent Nowego Sącza Artur Bochenek. – Jestem porażony tą decyzję. Nie wiemy co z tym zrobić, to jakiś precedens w historii miasta. Mamy na rewitalizacje Parku Strzeleckiego dofinansowanie 30 mln złotych. Teraz albo będziemy musieli zwrócić tę kwotę, albo trzeba będzie prosić w Urzędzie Marszałkowskim o przesuniecie terminu inwestycji.

Jutro miała być podpisana umowa na rozpoczęcie inwestycji w Parku Strzeleckim, jutro miała rozpocząć się procedura przetargowa na rewitalizację basenu otwartego nad Łubinką. Padały słowa o blokowaniu inwestycji, na które mieszkańcy czekają od wielu lat. Radny Michał Kądziołka prosząc o głos powiedział, że brak zgody części radnych jest konsekwencją przyjętej dzisiaj uchwały uchylającej uchwałę z 2 sierpnia o cofnięciu dopłat miasta do taryfy do wody i odprowadzania ścieków.

- Proszę nam nie zarzucać, że jesteśmy przeciwko jakiekolwiek inwestycji – mówił radny Michał Kądziołka. – Nikt z radnych naszego klubu PiS – Wybieram Nowy Sącz nie jest przeciwny jakikolwiek inwestycji. Nasze głosowanie było związane z przywróceniem dopłat dla mieszkańców do cen wody i odprowadzania ścieków. W związku  z tym nie mogliśmy poprzeć w takim kształcie zaproponowanego przez pana projektu uchwały. Państwo macie w taktyce to, że wszystko wrzucacie do jednego worka. Zawnioskowałbym w ten sposób, i myślę, że nie będzie żadnego problemu, żeby podpisać jutro umowy, czy wiążące dokumenty. Przecież można ogłosić przerwę, aby pan prezydent mógł poprawić ten projekt uchwały, który nam przedstawił wycofując zapisy o spółce NOVA i my ten projekt uchwały przyjmiemy. To jest myślę akt dobrej woli.

Radny Michał Kądziołka złożył wniosek formalny o 30-minutową przerwę, aby dokonać poprawek w tym projekcie uchwały, aby rada mogła go jeszcze raz przegłosować. Przerwa została przegłosowana. Co będzie po jej zakończeniu?

[email protected], fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)