Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
20/10/2020 - 22:15

Radni chcą powołania zespołu programowego w sprawie ul. Zakładników

Utworzenie zespołu problemowego w sprawie ulicy Zakładników w Nowym Sączu, której mieszkańcy od wielu dni protestują, bo mają dość jeżdżenia tirów wąską drogą pozbawioną poboczy - taka propozycja padła podczas dzisiejszej sesji. Wspomniany zespół miałby wypracować kompromis w tej sprawie. Padały też głosy o to, aby ze wszech miar dążyć do rozwiązania powstałego konfliktu. W tym względzie radni, którzy zabierali głos w kilkugodzinnej dyskusji byli zgodni.

Problem z całą mocą wybrzmiał w punkcie, w którym zaplanowano dyskusję nad ewentualnymi zmianami w projekcie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Nowego Sącza. Jedynym tematem był nabrzmiały problem ulicy Zakładników.

W dyskusji trwającej kilka godzin, oprócz radnych brała udział jedna z mieszkanek ulicy Zakładników oraz radca prawny reprezentujący firmę, zajmującą się zbieraniem, przeładunkiem i przygotowaniem odpadów do recyclingu. Jak już pisaliśmy wielokrotnie to właśnie ta firma, która mieści się przy ul. Zakładników, najbardziej przeszkadza mieszkańcom tejże ulicy.

Wypowiadający się radni w kwestii sytuacji na ul. Zakładników byli zgodni, że jeśli chodzi o ten problem należy wypracować kompromis, który zadawalałby zarówno interesy protestujących mieszkańców, ale też interesy działających w tej części miasta przedsiębiorców.

Wielu radnych mówiło o tym, że niezbędne jest utworzenie zespołu problemowego, który będzie pracował nad wypracowaniem rozwiązania, satysfakcjonującego zarówno mieszkańców, jak i przedsiębiorców. Aby go wypracować potrzebna jest, jak podkreślali merytoryczna rozmowa.

Wielu radnych deklarowało pracę w tym zespole. Mówiono o pracy w tym zespole bez emocji i bez sporów politycznych. Przewodnicząca rady Iwona Mularczyk kilka minut po godz. 22 przerwała sesje. Druga jej część odbędzie się 27 października. Początek o godz. 14.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. Sadeczanin.info.Dziękujemy za przesłanie błędu