Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 1 października. Imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza
11/01/2013 - 12:00

Raba Niżna: Barbara Dziwisz wygrała z wójtem Żabą

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie uznał wczoraj (10 stycznia) za bezprawne zarządzenie wójta gminy Mszana Dolna Bolesława Żaby, w wyniku którego funkcję dyrektora Zespołu Szkół w Rabie Niżnej straciła w maju 2012 r. Barbara Dziwisz, radna wojewódzka.
Podczas ogłoszonego przez Żabę konkursu na dyrektora placówki, w którym wystartowała Barbara Dziwisz i Agata Jarosz, nauczycielka z Kasinki Małej, padł wynik remisowy 4 : 4 z powodu nieobecności, złożonej chorobą przedstawicielki ZNP, a wójt nie zgodził się na udział w komisji konkursowej innego reprezentanta nauczycielskich zw.i. zawodowych. Gdy powstał impas, włodarz gminy Mszana Dolna nie rozpisał nowego konkursu lecz arbitralnie zdecydował, że nowym dyrektorem będzie Agata Jarosz.
Barbara Dziwisz, kojarzona z ekipą poprzednika Żaby - Tadeusza Patality, zaskarżyła wówczas zarządzenie wójta do wojewody małopolskiego i Woj. Sądu Administracyjnego w Krakowie. Wojewoda Jerzy Miller przyznał dyrektorce rację i również skierował wniosek w tej sprawie do WSA.
Wczoraj sąd administracyjny rozpatrywał oba wnioski razem i wydał wyrok jak na wstępie. W przypadku, gdy wyrok się uprawomocni, wójt Żaba będzie musiał rozpisać nowy konkurs na dyrektora Zespołu Szkół w Rabie Niżnej.
Nie wiadomo, czy Barbara Dziwisz weźmie w nim udział, ponieważ od września jest dyrektorem Zespołu Szkół w Podobinie, po wygranym konkursie rozpisanym przez wójta gm. Niedźwiedź Janusza Potaczka.
- Teraz problem to ma wójt Żaba, a nie ja - mówi radna wojewódzka, która nie chciała szerzej komentować wyroku WSA.
(s) Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe