Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 17 lutego. Imieniny: Donata, Gizeli, Łukasza
21/06/2018 - 12:25

Psy z Zamenhofa są już w schronisku. Co dalej?

Nie milkną echa wczorajszej (20 czerwca) eksmisji 26 psów z mieszkania na trzecim piętrze w bloku przy Zamenhofa. W jakiej są kondycji, jaka czeka je przyszłość?

Dziś, nazajutrz po eksmisji psów z Zamenhofa 8 na naszą skrzynkę redakcyjną wpłynęła wiadomość takiej oto treści - przytaczamy ją w oryginale, by zobrazować Czytelnikom z kim mamy tak naprawdę do czynienia, wykropkowaliśmy jedynie przekleństwa.

- Wypierniczac od mojich pieskow dobrze wam.radze podamwas na prokurature io pobieranie lapowek matactwa wchodzenie w brudnych buciorach w czyjes zycie od naszych piekow wara my i tak je odzyskamy awam mordy utrzemy za pisanie pier(...) waszych plotach pomowienia oszczerstwa moj maz wezmie sie za was odpowiednio wylecicie z pracy z hukiem zajmijciecsie k(...) romammi na nawojowskiej cyganami jak kradna i ludzi bija patologia od mojej zony i jejbpieskow naszych wara ostrzegam bo t3lewizja prasowa na wasztemat juz wie bendzie na terenie waszej gazet my i tak odzyskamy pieski nasze a wybza pier(...) boje ibpisanie gupot brukowskie machlojki bekniecie przed sadem i telewizja z warszawy.

Podobne pogróżki otrzymały również inne osoby. Jednocześnie właścicielka psów na swoim profilu na Facebooku groźby i obelgi kieruje też w stronę Straży Miejskiej a dokładniej funkcjonariuszy, którzy uczestniczyli w całej akcji.

Ulgi natomiast nie ukrywają sąsiedzi – właścicielka psów i jej mąż do tej pory nie pojawili się w domu.

Co dalej z psami? Jak informuje powiatowy lekarz weterynarii Mariusz Stein według jego oceny psy były w dobrej kondycji. – Przede wszystkim było widać, że nie chodziły na spacery, bo miały bardzo długie pazury, które w czasie spacerów się ścierają albo powinny zostać obcięte. Psy były chude, ale nie wychudzone - dodaje.

Po zabraniu z mieszkania psy trafiły następnie do weterynarza przy czym już wiadomo, że nie był to – wbrew informacjom, które zebraliśmy na miejscu - weterynarz, z którym miasto ma podpisana umowę w sprawie opieki nad zwierzętami bezdomnymi a zupełnie inny gabinet.

Stein potwierdził natomiast, że psy dziś już są w schronisku dla zwierząt w Powroźniku na terenie gminy Krynica-Zdrój. Już wczoraj w mediach społecznościowych sądeczanie dyskutowali o tym jaka może być przyszłość czworonogów. Część osób liczy na to, że psy uda się socjalizować i tym samym będą mogły trafić do adopcji.

Do tematu wrócimy.

Zobacz też: 

Zarzut dla właścicielki psów z Zamenhofa już trafił do sądu. Jaki?

Tak wygląda mieszkanie, z którego właśnie wyprowadzono prawie 30 psów... [WIDEO]

Psia Apokalipsa: Są gotowi załatwić sprawę definitywnie w dwa dni! Jakim cudem?

Jedno mieszkanie, jeden pies. Takiego ustawowego ograniczenia żądają władze miasta! Dlaczego?

Psia apokalipsa: na ile wyceniono mieszkanie zdewastowane przez 30 psów?

Właścicielom psów z Zamenhofa trzeba całkowicie zabronić posiadania czworonogów!

Jeśli odbierzecie mi psy, to się zabiję - mówi właściciel 22 psów z Zamenhofa 

Groźba epidemii jest całkowicie realna! Ale sanepid 22 psów z mieszkania nie usunie… 

Właścicieli psów z Zamenhofa boją się wszystkie okoliczne schroniska! Miasto weźmie na siebie koszt eksmisji czworonogów?

Miasto eksmituje czworonogi! Koniec psiej apokalipsy na Zamenhofa

„Psia Apokalipsa” w „Uwadze!”: właścicielka czworonogów straszy dziennikarzy mafią i grozi ich rodzinom. Wszystko w rękach sądu

Ofiar „psiej apokalipsy” przybywa. Koszmar przy Zamenhofa trwa a miasto chowa głowę w piasek

Psia apokalipsa: prokuratura wkracza do akcji! Policja pomoże urzędnikom wejść do mieszkania, w którym przetrzymywane są psy

ES [email protected] Fot.: archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020