Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 27 czerwca. Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława
04/02/2017 - 12:30

PSL w obronie „starych” wójtów, burmistrzów i prezydentów

W najbliższy poniedziałek, 6 lutego, w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie odbędzie się spotkanie założycielskie Ruchu Obrony Polskiej Samorządności w Małopolsce.

„W spotkaniu założycielskim ROPS udział wezmą: prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, prezydenci, wójtowie, burmistrzowi i starostowie małopolscy” – czytamy w komunikacie nadesłanym naszej redakcji.

Na konferencji prasowej, obok szefa PSL, ma się pojawić Wojciech Kozak, wicemarszałek Województwa Małopolskiego, i Krzysztofa Klęczara, burmistrz Kęt.
 

**

Podobną  inicjatywę ludowcy zawiązali na Mazowsze, zaraz po tym jak prezes PiS rozwinął swój pomysł zmian w ordynacji wyborczej, zakładających m.in. dwukadencyjność wójtów, burmistrzów i prezydentów i pozbawienie biernego prawa wyborczego w 2018 r. włodarzy gmin i miast, sprawujących funkcję od 2010 roku i dłużej.

Jak już informowaliśmy, gdyby projekt PiS zmaterializował się, to na Sądecczyźnie o reelekcję w przyszłym roku mogliby się ubiegać tylko burmistrzowie Grybowa i Piwnicznej oraz wójt Łącka. Pozostałych sądeckich  wójtów i burmistrzów oraz prezydenta Nowego Sącza czekałaby przymusowa emerytura samorządowa.

Nie jest tajemnicą, że z PSL wywodzi się Józef Tobiasz, wójt gm. Gródek n.Dunajcem, i Stanisław Kiełbasa, wójt gm. Nawojowa, ale nie wiadomo, czy pojawią się na poniedziałkowym spotkaniu założycielskim  ROPS w Krakowie.  

(s)       
 

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu


Czerwcowy miesięcznik "Sądeczanin" już w kioskach