Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 5 sierpnia. Imieniny: Emila, Karoliny, Kary
14/06/2021 - 02:20

"Przystanek Kultura" już powstaje u naszych słowackich sąsiadów

Pierwszy, multimedialny "przystanek kultura" już wznosi się u naszych południowych sąsiadów, w Lenartovie. Projekt, koordynowany przez Fundację Sadecką, ma służyć rowerzystom i wszystkim zainteresowanym kulturalnymi wydarzeniami pograniczna obu krajów.

Przystanek Kultura
W ramach projektu "Przystanek Kultura", po raz pierwszy w regionie transgranicznym powstaną jednakowe, interaktywne (dzięki zamontowanym monitorom) przystanki turystyczne, charakterystyczne tylko dla pogranicza polsko-słowackiego.

Wiaty będą wyposażone co najmniej: w ławkę, stojak na rower, stację naprawy rowerów, multimedialny ekran, na którym będą emitowane informacje o wydarzeniach kulturalnych na pograniczu polsko-słowackim, zabytkach w okolicy i trasach turystycznych.

Fundacja Sądecka zrealizuje przedsięwzięcie wspólnie z partnerami: gminą Bobowa, Obec Lenartov, gminą Stary Sącz i miastem Nowy Sącz. W Nowym Sączu także trwa budowa pierwszego "przystanku kultura". (tomasz.kowalski@sadeczanin.info). Fot. Obec Lenartov

Mikroprojekt „Przystanek Kultura” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014 – 2020.Dziękujemy za przesłanie błęduMiesięcznik Sądeczanin sierpień 2021