Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 29 maja. Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji
01/04/2021 - 13:30

Przyjmowali komunię od zakażonego księdza. Sanepid szuka uczestników mszy

Zaraza atakuje zewsząd. Nigdzie nie jest bezpiecznie. Zarazić można się wszędzie. Tym razem padło na uczestników nabożeństwa kościoła w Glisnym. Limanowski sanepid podniósł alarm. Chodzi o wiernych, którzy przyjmowali komunię.

Z pilnego komunikatu opublikowanego na stronie limanowskiego sanepidu wynika, że wierni, którzy w dniach od 23 do 29 marca przyjmowali komunię w kościele parafialnym w Glisnem, byli narażeni na zakażenie koronawirusem.

Czytaj też Padł kolejny rekord zakażeń i zgonów. Coraz gorzej też w Małopolsce  

- Ksiądz, który podawał komunię jest chory na covid - mówi w rozmowie z Sądeczaninem szefowa limanowskiej stacji Aneta Jagaczewska. Istnieje ryzyko, że mogli się zarazić.  Jeśli ktoś zauważy  u siebie niepokojące objawy, niech natychmiast skontaktuje się z lekarzem.  

Chodzi o takie objawy jak temperatura powyżej 38 stopni Celsjusza, kaszel, duszność, utrata węchu i smaku.

Czwartek przynosi dramatyczne doniesienia. Minionej doby w Polsce odnotowano blisko 33 tys. nowych zakażeń. Zmarło ponad 650 osób.

Czytaj też Ofensywa przeciw zarazie. Mogą szczepić na koronawirusa w sądeckich firmach 

– W ciągu tego tygodnia bądź następnego będziemy mieli szczyt zachorowań. W konsekwencji następny tydzień, bądź dziesięć dni później, będziemy mieli szczyt hospitalizacji – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. ([email protected]) zdjęcie ilustracyjneDziękujemy za przesłanie błędu