Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 sierpnia. Imieniny: Apolinarego, Miły, Róży
28/10/2017 - 06:20

Przyjechała na rozprawę? Co sędzia Anna Maria Wesołowska robiła na Sądecczyźnie?

Znana z telewizyjnego serialu sędzia Anna Maria Wesołowska odwiedziła Szkołę Podstawową w Gródku nad Dunajcem i Rożnowie. Spotkała się z dziećmi, ale także rodzicami, którym udzieliła cennych wskazówek.

Sędzia Anna Maria Wesołowska gościła w Szkole Podstawowej w Rożnowie i Gródku nad Dunajcem. Spotkanie zostało podzielone na cztery części. W pierwszej wzięły udział dzieci z klas 0-IV,  a w drugiej części uczestniczyli uczniowie  ze wszystkich szkół gminy Gródek nad Dunajcem. Na trzecią część spotkania byli zaproszeni nauczyciele, pracownicy ośrodka pomocy społecznej i zespołu interdyscyplinarnego gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, a także kuratorzy i policjanci. Czwarte ostatnie spotkanie było przeznaczone dla rodziców.

- Kocham dzieci i dlatego dokładam wszelkich starań, aby uchronić młodych ludzi przed konfliktem z prawem – mówiła Anna Maria Wesołowska podczas spotkań.

Sędzia wielokrotnie podkreślała, że bardzo często przyczyną popełniania przestępstw jest brak wiedzy o przepisach prawa.

- Wiele uwagi poświęciła  konsekwencjom łamania prawa przez młodych ludzi. Opierając się na licznych przykładach ze swojej pracy zawodowej, omówiła m.in. następujące problemy: agresję słowną, bicie, rozbój, demoralizację, grooming, cyberprzemoc i używki – czytamy w komunikacie na stronie Urzędu Gminy Gródek nad Dunajcem.

Po skończonych prelekcjach uczniowie zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie z niecodziennym gościem.

RG [email protected] Fot. UG Gródek nad Dunajcem/ Teresa Durałek

Co sędzia Anna Maria Wesołowska robiła na Sądecczyźnie?
Znana z telewizyjnego serialu sędzia Anna Maria Wesołowska odwiedziła Szkołę Podstawową w Gródku nad Dunajcem i Rożnowie. Spotkała się z dziećmi, ale także rodzicami, którym udzieliła cennych wskazówek. ( UG Gródek nad Dunajcem / Teresa Durałek)
Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


Sierpniowy miesięcznik "Sądeczanin"