Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 9 maja. Imieniny: Grzegorza, Karoliny, Karola
19/04/2021 - 14:20

Przyczyną tragedii przy ul. Prusa był alkohol? Ojciec i syn byli pijani

Minęło już półtora miesiąca od szokującej zbrodni do jakiej doszło w niedzielny wieczór (7 marca) w jednym z prywatnych domów przy ulicy Prusa w Nowym Sączu. Co przez ten czas udało się ustalić śledczym?

Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu wyjaśnia przyczyny i okoliczności tragedii, która 7 marca wydarzyła się w jednym z domów przy ulicy Prusa. Właśnie w ten feralny, niedzielny wieczór, sądeccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na osiedlu Zawada ojciec zabił syna, a potem uciekł z miejsca zbrodni. Policjanci niezwłocznie udali się pod wskazany adres. W budynku znaleźli ciało 39-letniego mężczyzny, który zginął od uderzeń tępym narzędziem w głowę i nogi. Zadane obrażenia spowodowały zgon.

Zobacz też Morderstwo na Prusa w Nowym Sączu: ojciec nie przyznaje się do zabicia syna

Chwilę później na ulicy Nawojowskiej zatrzymali podejrzewanego o morderstwo 64-letniego ojca, który w momencie zatrzymania był nietrzeźwy. Mężczyzna został przesłuchany przez prokuratora i usłyszał zarzut zabójstwa. Nie przyznał się jednak do popełnienia przestępstwa, złożył wyjaśnienia i podał swoją wersję wydarzeń. Prokurator jak na razie nie ujawnia szczegółów. Wiadomo jedynie tyle, że 64-latek sugerował, że do zbrodni mogły przyczynić się inne osoby.

Z informacji przekazanych przez mieszkańców osiedla wynika, że zarówno ojciec, jak i syn, od jakiegoś czasu nadużywali alkoholu. Jak udało nam się dowiedzieć, 39-latek - tak jak i jego ojciec - był nietrzeźwy w ten feralny wieczór. Śledczy czekają na szczegółowe wyniki sekcji zwłok.

Zobacz też Czy można było zapobiec rodzinnej tragedii w Nowym Sączu?

- Prokuratura nie otrzymała jeszcze protokołu z sekcji zwłok pokrzywdzonego oraz opinii co do rodzaju i mechanizmu obrażeń – powiedział naszej redakcji prokurator Leszek Karp, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu. (redakcja@sadeczanin.info Fot. Mateusz Pogwizd)Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020