Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 2 marca. Imieniny: Halszki, Heleny, Karola
09/08/2021 - 14:50

Przy Jamnickiej brakuje wody! Znamy odpowiedź Sądeckich Wodociągów

Niebawem zaczną się prace nad przygotowaniem projektu gruntownej przebudowy ulicy Jamnickiej w Nowym Sączu. Czy uda się w ramach jednej inwestycji zbudować również wodociąg? Nadzieje są ogromne, bo coraz częściej w studniach wody zaczyna brakować.

Co z brakami wody na Jamnickiej? Znamy odpowiedź Sądeckich Wodociągów

Gdy na temat remontu ulicy Jamnickiej w Nowym Sączu rozmawialiśmy z radnym i zarazem szefem zarządu osiedla Arturem Czerneckim, ten podkreślał, że okoliczni mieszkańcy mocno liczą, że z razem przebudową ulicy zostanie tutaj wybudowana w końcu sieci wodociągowa. Okazuje się bowiem, że coraz częściej brakuje wody w miejscowych studniach. Takie plany były już kilkanaście lat temu, ale wtedy wszystko rozbiło się o możliwość przejęcia gruntów pod inwestycję choć jak wiemy Sądeckie Wodociągi mają tu już nawet swój kanał. Kilku właścicieli po prostu nie chciało odstąpić swoich działek a bez tego o rozbudowie całej sieci nie było mowy.

Teraz sprawa wygląda zdecydowanie optymistyczniej. Władze Nowego Sącza w pełni podzielają opinię mieszkańców, że jeśli wodociąg ma powstać, to tylko w trakcie przebudowy drogi. Choćby dlatego, że w ten sposób nie trzeba będzie rozkopywać okolicy dwa razy a i koszt zsynchronizowanego przedsięwzięcia będzie niższy i dla drogowców, i dla Sądeckich Wodociągów.

- To będzie jednak skomplikowane przedsięwzięcie ze względów własnościowych i dlatego chciałbym przy okazji zaapelować do wszystkich mieszkańców, by współpracowali ze służbami miejskimi i nie stawali na przeszkodzie. W końcu to wszystko będzie robione dla nich i dla ich dzieci – Czernecki apelował do okolicznych już w maju.

A jak to wygląda od strony Sądeckich Wodociągów? Czy są gotowe na inwestycje przy Jamnickiej? Rzeczniczka spółki Małgorzata Cygnarowicz odpowiada krótko: - Budowa wodociągu w ulicy Jamnickiej znajduje się w wieloletnim planie rozwoju spółki. Prace projektowe przedsięwzięcia rozpoczną się po przekazaniu przez Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu koncepcji modernizacji tej ulicy. ([email protected] Fot.: IM)Dziękujemy za przesłanie błędu