Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 czerwca. Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
27/03/2020 - 17:25

Przez koronawirusa może zapłacić aż 30 tys. złotych za paczkę papierosów

Sądeccy policjanci każdego dnia kontrolują osoby, które są objęte kwarantanną. Niestety nie wszyscy stosują się do zasad. Może ich to słono kosztować, nawet 30 tysięcy złotych.

Wczoraj sądeccy policjanci skontrolowali mieszkańca Nowego Sącza, który jest objęty kwarantanną. Funkcjonariusze nie zastali go w domu. Zadzwonili do niego i okazało się, że pojechał po papierosy. Bezmyślne zachowanie może go teraz słono kosztować. Wobec mężczyzny zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje.

- W sytuacji, gdyby funkcjonariusze nie zastali osoby objętej kwarantanną pod wskazanym adresem, mogą podjąć czynności w sprawie o wykroczenie dotyczące nieprzestrzegania przez osobę podejrzaną o chorobę zakaźną, odpowiednich nakazów i zakazów związanych z izolacją. Następnie kierują sprawę do sądu – wyjaśnia podkom. Iwona Grzebyk-Dulak, rzecznik prasowy sądeckiej policji.

Osobom, które złamały zasady kwarantanny, grozi kara grzywny w wysokości do 30 tys. złotych, a w przypadku, gdy dojdzie do popełnienia przestępstwa, takie osoby mogą spędzić nawet rok w więzieniu.

- Codzienne kontrole i kontakt telefoniczny z osobami odbywającymi kwarantannę mają na celu nie tylko sprawdzenie, czy osoba nią objęta stosuje się do zasad. Policjanci zbierają też informacje czy mieszkańcy Sądecczyzny nie potrzebują wsparcia lub pomocy, a w przypadku wystąpienia takich sytuacji przekazują informację do służb, które takiej pomocy im udzielą, np. do ośrodków pomocy społecznej, służb sanitarnych, wojewody – tłumaczy policjantka.

RG r.gajewski@sadeczanin.info, Fot. Ilustracyjna KPP LimanowaDziękujemy za przesłanie błędu