Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 29 lutego. Imieniny: Antoni, Oswalda, Romana
05/11/2023 - 13:10

Przetarg wygrali w sierpniu a już tyle gotowe. To wszystko dla strażaków z Czaczowa [ZDJĘCIA]

Ledwie pisaliśmy o przetargu a już tyle tu wybudowali. Zapraszamy na plac budowy nowej siedziby OSP w Czaczowie w gminie Łabowa.

Przetarg wygrali w sierpniu a już tyle gotowe. To wszystko dla strażaków z Czaczowa

Krzyżówka/DK 75: będzie rondo i bypass zamiast skrzyżowania?

Gmina Łabowa ogłosiła przetarg na budowę siedziby dla strażaków z Czaczowa w sierpniu. W sumie wpłynęło ich aż siedem a cztery z nich mieściły w założeniach finansowych samorządu. Najdroższą propozycję złożyła firma Jan Waz-Zakład Ogólnobudowlany z Koniuszowej. Opiewa ona na 718 917 zł. Najkorzystniejszą z kolei wycenę przedstawiła z kolei firma KESON Budownictwo ogólne z Łabowej, która oszacowała inwestycję na  416 970 zł. I właśnie tę wybrała gmina.

Nowa siedziba OSP budowana jest na działce nieopodal Szkoły Podstawowej w Czaczowie. Blaszak, który tu wcześniej stał został rozebrany a jaki jest postęp prac widać na zdjęciach, które wykonaliśmy w czwartek w zeszłym tygodniu. Szczególnie ważne jest to, że garaż, który tu powstaje jest idealnie wymierzony pod gabaryty pojazdu strażaków.  Strażacy będą mieć też do dyspozycji pomieszczenia socjalne, szatnie i magazyny na sprzęt. 

Schroniska PTTK na Przehybie i Hali Łabowskiej mają nowych gospodarzy

Projekt zakłada, że toalety będą dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. To wszystko dlatego, że w remizie znajdzie się też sala wykładowa, gdzie strażacy mogą gościć różne osoby. Przy sali zamontowany zostanie mały aneks kuchenny.

- Zarezerwowaliśmy na ten cel 500 000 zł. Z województwa małopolskiego otrzymaliśmy do dofinansowanie w wysokości 29 tysięcy złotych, różnicę wyłożymy z naszego własnego budżetu. Zaplanowane prace budowlane obejmą roboty ziemne, roboty fundamentowe, izolacyjne, wykonanie ścian i konstrukcji nośnej kondygnacji parteru, stropu, więźby dachowej roboty dekarskie – zapowiadała jeszcze przed przetargiem wójt Marta Słaby.

To pierwszy etap, który ma być dopięty do grudnia tego roku. Gmina chce by obiekt był gotowy w pełni w 2024/2025 roku i cały czas czyni starania o dofinansowanie drugiego etapu przedsięwzięcia. (Fot.: ES [email protected]) © Materiał chroniony prawem autorskim

Przetarg wygrali w sierpniu a już tyle gotowe. To wszystko dla strażaków z Czaczowa
Ledwie pisaliśmy o przetargu a już tyle tu wybudowali. Zapraszamy na plac budowy nowej siedziby OSP w Czaczowie w gminie Łabowa. (Fot.: ES)


Dziękujemy za przesłanie błędu