Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 27 czerwca. Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława
23/09/2018 - 08:40

Przerażający widok: jeleń po zderzeniu z samochodem! A rykowisko trwa

Zdjęcia załączone do publikacji pochodzą z profilu OSP Olszyny. To miejscowość w okolicy Wojnicza przy małopolskiej drodze wojewódzkiej 975, tędy właśnie wielu sądeczan jeździ do Rzeszowa, na Podkarpacie. Dlaczego je publikujemy? Bo trwa rykowisko i podobny dramat może się rozegrać dosłownie wszędzie.

Autem podróżowały trzy osoby, wszystkie trafiły do szpitala, ale przeżyły. Jeleń wyskoczył na drogę nagle i wcale nie była to droga szczególnie mocno otoczona lasem. Impet zderzenia był tak duży, że jeleń przebił szybę hondy między kierowcą a pasażerem, pojazd wypadł z drogi. Niewiele z niego zostało. Zwierzę nie przeżyło.

Do zdarzenia doszło po godzinie 15. 21 września.

Zobacz też: Pożar w bloku przy Barskiej. W środku nocy ewakuowano 29 osób!

Jak nas wczoraj informował nadleśniczy ze Starego Sącza właśnie trwa rykowisko, czyli okres godowy jeleni. Zwierzęta zachowują się trochę inaczej niż zazwyczaj, są bardziej pobudzone, szybciej się przemieszczają. Jadąc przez lasy, przez tereny, w których mogą występować należy zachować szczególną ostrożność.

I jeszcze jedno – auto wcale nie musi jechać szczególnie szybko, by bezpośredni kontakt ze zwierzyną zagroził podróżującym, by pojazd uległ zniszczeniu. Nie jest też prawdą, że jelenie można spotkać tylko na drogach prowadzących przez las. Równie duże zagrożenie jest w okolicy pół i łąk i terenach na skraju lasu.

ES [email protected] Fot.: OSP Olszyny

Zderzenie jelenia z autem

Fot.: OSP Olszyny
Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu


Czerwcowy miesięcznik "Sądeczanin" już w kioskach