Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 sierpnia. Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny
07/03/2019 - 17:10

Przerażające. Opakowania po chemikaliach zalegają nad Dunajcem!

To już prawdziwa zgroza. W tym wypadku powinna interweniować nie tylko Straż Miejska, ale również policja a dalej prokurator. Tym razem śmieci wyrzucone nad Dunajcem to nie gruz czy butelki, ale sterta opakowań po chemikaliach!

- (...) przesyłam zdjęcia z wczorajszego spaceru wałami i brzegiem Dunajca. Na tych terenach często widać śmieci, ale czegoś takiego jeszcze nie widziałam. Wygląda to tak, jakby ktoś z warsztatu samochodowego pozbył się uciążliwych odpadów - mnóstwo butelek po olejach silnikowych... Zdjęcia zrobiłam na wysokości zabudowań SUP (Sądecki Urząd Pracy - dop. red.) i FAKRO. Może trzeba nagłaśniać takie sprawy - napisała do nas Czytelniczka.

I rzeczywiście - zdjęcia, które załączamy do publikacji nie pozostawiają złudzeń. To nie są śmieci przypadkowe. Przeciętny Kowalski, czyli zwykły mieszkaniec Nowego Sącza na pewno ich nie zgromadził.

Zobacz też: Nowy Sącz: Pozdrowienia dla Sądu Rejonowego od... brudasa znad Kamienicy [Aktualizacja]

Sygnał natychmiast przekazaliśmy do komendanta Straży Miejskiej w Nowym Sączu. Wszystkie firmy wykorzystujące najróżniejsze chemikalia powinny mieć podpisaną umowę z firmami zajmującymi się utylizacją resztek i opakowań. Czyżby ktoś w tak głupi sposób chciał zaoszczędzić? Komendant Ryszard Wasiluk zagwarantował, że natychmiast we wskazane miejsce wyśle strażników miejskich a funkcjonariusze zrobią wszystko, by śmieci jak najszybciej zostały zabrane a co najważniejsze – wszystko by ustalić i ukarać sprawcę.

ES [email protected] Fot.: Czytelniczka

Przerażające. Opakowania po chemikaliach zalegają nad Dunajcem
Fot.: Czytelniczka. Zdjęcia wykonano nad brzegiem Dunajca na wysokości SUP i siedziby FAKRO w Nowym Sączu


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)