Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 2 kwietnia. Imieniny: Franciszka, Malwiny, Władysława
01/04/2022 - 14:00

Przekroczyła magiczną barierę. Pani Eugenia świętowała setne urodziny [ZDJĘCIA]

Powiększyło się grono stulatków z Sądecczyzny. Magiczną barierę wieku przekroczyła niedawno Eugenia Szpyrka z Zagórzan. Z tej okazji w jej domu, z najlepszymi życzeniami, pojawiły się władze samorządowe.

Takie urodziny zdarzają się niezwykle rzadko, ale są okazją do hucznego świętowania. Należeć do grona stulatków stanowi przecież ogromny prestiż. Niedawno zyskało kolejnego członka.

29 marca, 100 urodziny obchodziła Eugenia Szpyrka. Mieszkanka Zagórzan, to osoba, którą zna i szanuje niemal cała okolica. Miała sześcioro rodzeństwa, a kiedy była ośmioletnią dziewczynką zmarł jej ojciec. Wychowała wspólnie z mężem 3 synów. Ma również 5 wnuków i 8 prawnuków.

Na twarzy Pani Eugenii zawsze gości uśmiech. W życiowej wędrówce zawsze towarzyszyła jej także bardzo duża wiara. Pracowała przede wszystkim na gospodarstwie rolnym, oddając się rodzinie.

W tym wyjątkowym dniu jubilatkę odwiedzili wójt gminy GorliceJan Przybylski, przewodniczący Rady Gminy Gorlice – Mieczysław Skowron, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gorlicach – Sławomir Sikora i Sołtys Zagórzan - Michał Pyrcioch. Przekazali jej najlepsze życzenia, wręczyli kwiaty i upominek. Stulatka otrzymała również  list gratulacyjny od Premiera Mateusza Morawieckiego i Wojewody Małopolskiego Łukasza Kmity.

- Jeszcze raz gratulujemy pięknego jubileuszu, życząc kolejnych długich lat upływających w zdrowiu i szczęściu, w otoczeniu kochających bliskich osób – czytamy na stronie Urzędu Gminy Gorlice. ([email protected], fot.: UG Gorlice)

Setne urodziny Pani Eugenii
Mieszkająca w Zagórzanach Eugenia Szpyrka świętowała setne urodziny.


Dziękujemy za przesłanie błędu