Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 10 sierpnia. Imieniny: Bianki, Borysa, Wawrzyńca
13/05/2020 - 19:25

Przekazali koce i ręczniki do schroniska. Teraz chcą robić budy dla psów

Funkcjonariusze sądeckiej służby więziennej przekazali koce i ręczniki dla zwierząt ze schroniska w Wielogłowach. Jeśli uda się pozyskać niezbędny materiał, wspólnie z więźniami chcą robić budy dla bezdomnych psów.

Funkcjonariuszom i pracowników cywilnym sądeckiej służby więziennej nie jest obojętny los bezdomnych zwierząt. Teraz, gdy przez koronawirusa sytuacja w schroniskach jest trudna i darczyńców jest mniej, służba więzienna postanowiła ruszyć z pomocą.  Przeprowadzili zbiórkę darów na rzecz schroniska dla zwierząt w Wielogłowach. Udało im się zebrać sporo koców i ręczników, które z pewnością posłużą psom ze schroniska w Wielogłowach.  

- Akcja spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem ze strony przedstawicieli schroniska. Dotarły do nas informacje o kolejnych potrzebach – wyjaśnia mjr Łukasz Chruślicki, rzecznik prasowy Zakładu Karnego w Nowym Sączu.

Zobacz też Koronawirus dał się we znaki sądeckim więźniom, ale na brak pracy nie narzekają

Przez pandemię koronawirusa, osadzeni nie mogą pracować społecznie poza zakładem karnym tak, jak to było do tej pory, dlatego funkcjonariusze Służby Więziennej, angażują ich w przeróżne akcje.

Zobacz też Przez koronawirusa w sądeckim więzieniu ograniczono widzenia

Jeśli tylko uda się pozyskać odpowiedni materiał, więźniowie będą budować budy i podesty dla psów w ramach zajęć rękodzielniczych i warsztatowych.

- W tym trudnym czasie każda pomoc może ułatwić funkcjonowanie instytucji opiekujących się zwierzętami. Mając to na uwadze zachęcamy do kontaktu z przedstawicielami schroniska wszystkie instytucje i osoby, które mogą przekazać do schroniska materiały – deski i odpady drewnienie, z których będzie można wykonać budy – apeluje mjr Łukasz Chruślicki.

RG [email protected], Fot. Zakład Karny w Nowym SączuDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)