Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 września. Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
31/08/2022 - 07:15

Przed pierwszym dzwonkiem 31 nauczycieli ze szkół w Nowym Sączu miało powód do radości [ZDJĘCIA]

Zdobycie kolejnego stopnia awansu zawodowego w szkolnictwie nie jest rzeczą ani prostą, ani łatwą. Wiedzą to nauczyciele, którzy pną się po szczeblach kariery zawodowej. Trzydziestu jeden przedstawicieli tego trudnego zawodu uczących w szkołach w Nowym Sączu odebrało dzisiaj awans na stopień nauczyciela mianowanego.

Czytaj także: Przed nowymi parkomatami ustawiały się kolejki. Co mówią mieszkańcy? [ZDJĘCIA]

Nowy rok szkolny tuż, tuż. Pierwszy szkolny dzwonek, który go obwieści rozlegnie się w sadeckich placówkach oświatowych w czwartek (1 września).

Grono nauczycieli mianowanych się powiększyło

Dzisiaj, w sali reprezentacyjnej sądeckiego ratusza 31 pedagogów uczących w szkołach w Nowym Sączu złożyło ślubowanie na nauczyciela mianowanego. Stopień nauczyciela mianowanego jest kolejnym etapem awansu zawodowego pedagogów.

Co roku do grona nauczycieli mianowanych dołączają kolejni. Ta grupa zawodowa systematycznie poszerza swoją wiedzę i pnie się w górę po szczeblach kariery zawodowej.

Czytaj także: Nowy Sącz: jak obsługiwać nowe parkomaty. Obejrzyj [WIDEO-INSTRUKCJA]

Nauczyciele uczący w sądeckich szkołach bardzo chętnie podnoszą swoje kwalifikacje zawodowe.

Statystyka z ostatnich lat

W 2019 roku tytuł nauczyciela mianowanego odebrało 31 pedagogów. W 2020 roku było ich 37, w 2021 roku 30, a w tym roku 31. Uczą w sądeckich szkołach i placówkach oświatowych.

Zgodnie z ustawą Karta Nauczyciela nauczyciele złożyli na ręce prezydenta ślubowanie. Warto zaznaczyć, że nauczycielem mianowanym może zostać nauczyciel kontraktowy, który zdał pomyślnie egzamin przed komisją powołaną przez prezydenta miasta. W skład komisji wchodzą przedstawiciele organu prowadzącego, kuratorium, dyrektor szkoły, w której nauczyciel jest zatrudniony oraz eksperci z danego przedmiotu wskazani przez ministerstwo.

Prezydent miasta Ludomir Handzel w towarzystwie zastępcy prezydenta Magdaleny Majki wręczyli 31 aktów mianowania nauczycielom.

- Bardzo się cieszę, że mogę spotkać się z państwem – tutaj w ratuszu i z takiej okazji – mówił do pedagogów prezydent Ludomir Handzel. – To, że państwo zdobywacie coraz wyższe kwalifikacje, a później dokumentujecie to stosownym egzaminem świadczy o tym, że chcecie poszerzać swoją wiedzę. Z dużym szacunkiem przed państwem stoję i kłaniam się nisko za to, co robicie. Dziękuję i gratuluję awansów zawodowych. Robicie fantastyczną robotę. W nowy rok wejdziecie uskrzydleni awansem zawodowym.

Pedagogom, którzy awansowali na nauczyciela mianowanego gratulujemy.

[email protected], fot. print screen fb/Prezydent Ludomir Handzel.

Nowy rok szkolny tuż, tuż
Dzisiaj, w sali reprezentacyjnej sądeckiego ratusza 31 pedagogów uczących w szkołach w Nowym Sączu złożyło ślubowanie na nauczyciela mianowanego. Stopień nauczyciela mianowanego jest kolejnym etapem awansu zawodowego pedagogów.


Dziękujemy za przesłanie błędu