Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 17 czerwca. Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana
11/02/2020 - 07:00

Przed nami jubileusz Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Sądeckiej

W siedzibie Fundacji Sądeckiej, odbyło się posiedzenie zarządu Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Sądeckiej. Czego dotyczyło?

Tuż przed rozpoczęciem spotkania udało nam się porozmawiać z prezesem tegoż stowarzyszenia.

- Można powiedzieć, iż było to zwykłe posiedzenie członków zarządu naszego stowarzyszenia, z tą różnicą, że zaprosiliśmy na nie prezesów gminnych kół - zaznaczył Piotr Gniadecki, prezes Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Sądeckiej. Jednakże, poza bieżącymi sprawami, spotkaliśmy się, aby porozmawiać o szczegółach organizacyjnych, zbliżającego się jubileuszu piętnastolecia działalności - dodaje Gniadecki, kontynuując swoją wypowiedź:

- Jeżeli nasze plany uda się zrealizować, w zamiarze mamy zorganizować uroczyste spotkanie, które odbędzie się 21 marca br. Z tej okazji liczymy na to, iż na nasze zaproszenie licznie odpowiedzą także honorowi członkowie stowarzyszenia, wójtowie, starosta i marszałek województwa. Chcemy, w tym szczególnym czasie, podziękować wszystkim osobom zaangażowanym, na przestrzeni kilkunastu lat, w rozwój stowarzyszenia oraz wspomnieć zasługi tych, których już nie ma z nami na tym świecie.

Gwoli wyjaśnienia. Stowarzyszenie Sołtysów Ziemi Sądeckiej, liczy obecnie 260 członków, do których zaliczają się osoby aktualnie piastujące funkcje sołtysów w swoich wsiach, jak również te, które z różnych powodów, są już byłymi sołtysami. W obszarze miejskim, członkami są też przewodniczący osiedli. Dzięki ścisłej współpracy, m.in. z jednostkami samorządu terytorialnego, stara się ono, poprzez swoich aktywnych członków, kreować lepszą przestrzeń do życia społecznego oraz podtrzymywać lokalne tradycje. Jednych z owoców jego działalności jest powołanie do życia lokalnych kół Stowarzyszenia Kasa Wzajemnej Pomocy, wspierających, nie tylko finansowo, swoich członków.

(Karol Trojan) k.trojan@sadeczanin.info, fot.: Karol TrojanDziękujemy za przesłanie błędu