Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 19 sierpnia. Imieniny: Emilii, Julinana, Konstancji
13/03/2019 - 20:55

Przebudowa wjazdu do Starego Sącza tuż tuż. Jakie szykują się utrudnienia?

Parking typu Park&Ride i własny dworzec MPK dla Starego Sącza nabrały już kształtu. Teraz pora na przebudowę węzła komunikacyjnego w tym miejscu, czyli skrzyżowania ulic Jana Pawła II i Pod Ogrodami. Z jakimi utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy?

Przypomnijmy na wstępie, że wspominany dworzec, parking powstają w efekcie porozumienia i projektu realizowanego wspólnie przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Nowym Sączu i gminę Stary Sącz. Nie inaczej jest z przebudową skrzyżowania.

- Skrzyżowanie to zostanie przebudowane na rondo. Będą trzy wloty z kapliczką pośrodku, bo ta kapliczka tam pozostanie. Powstanie też odpowiednie oświetlenie – wylicza burmistrz Jacek Lelek.

Zobacz też: Stary Sącz: DK 87 na bogato – estakada, nasyp, dwa ronda i inne cuda

Rondo ma być gotowe już wrześniu tego roku, ale zanim wyłoniony właśnie w przetargu wykonawca wkroczy na plac budowy musi plan organizacji ruchu a jeszcze wcześniej – co nastąpi już w przyszłym tygodniu – podpisać umowę z inwestorem a dalej przygotować i zatwierdzić szczegółowy harmonogram plac. Ale już dziś burmistrz deklaruje, że wykonawca będzie miał postawiony warunek, by mimo prac utrzymać przejezdność tego miejsca, ze szczególnym uwzględnieniem ulicy Jana Pawła II choćby po to by nie zaburzyć funkcjonowania komunikacji zbiorowej, czyli autobusów.

Być może będzie wprowadzony ruch wahadłowy. Szczegóły już niebawem. Inwestycja kosztować będzie ok. 1 mln 340 tys. zł.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info - UM w SS

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


Sierpniowy miesięcznik "Sądeczanin"