Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
04/01/2021 - 15:10

Przebudowa drogi wojewódzkiej w Gródku nad Dunajcem. Gdzie nie ma już utrudnień?

Miniony rok był kluczowy dla realizowanej w Gródku nad Dunajcem inwestycji drogowej, polegającej na przebudowie drogi wojewódzkiej numer 975 na trasie Dąbrowa – Dąbrowa Tarnowska. Sprawdzamy, na których odcinkach ruch odbywa się obecnie bez żadnych utrudnień.

O przebudowę drogi wojewódzkiej numer 975 na trasie Dąbrowa – Dąbrowa Tarnowska zabiegano od dłuższego czasu. Potrzebę wymiany nawierzchni zgłaszali także mieszkańcy tego regionu. Inwestycja była wykonywana i nadzorowana przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie, przy współpracy z gminą Gródek nad Dunajcem.

Prace zostały podzielone na poszczególne etapy realizacji: w Siennej, w Gródku i w Bartkowej-Posadowej, z terminem zakończenia prac w 2021 roku. Gmina partycypowała w kosztach wykonywanych prac w wysokości przekraczającej 600 tysięcy złotych. W ramach inwestycji pracownicy drogowi przebudowali wymagającą wymiany nawierzchnię, wykonali zatoki autobusowe, ścieżki pieszo-rowerowe i częściowe oświetlenie. Zamiast uciążliwego skrzyżowania pojawiło się przestronne rondo.

Czytaj też: Remont drogi w Rożnowie dobiegł końca. Drogowcy zdarli całą nawierzchnię

Ruch na odcinku Podole – Bartkowa – Gródek nad Dunajcem odbywa się bez utrudnień, podobnie jak w Siennej. Z kolei na odcinku osuwiskowym w miejscowości Bartkowa-Posadowa prace budowlane dopiero dobiegają końca, tak jak na osuwisku w Gródku nad Dunajcem i w Koszarce.

Dzięki realizowanej inwestycji dojazd do Nowego Sącza i do Tarnowa już niedługo będzie przebiegał bez większych utrudnień. (k.kos@sadeczanin.info, fot. archiwum)Dziękujemy za przesłanie błędu