Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 18 kwietnia. Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Goœcisławy
28/08/2021 - 15:45

Protestowali, bo nie chcą u siebie „sądeczanki”. Były utrudnienia na krajówce

W piątek w Gnojniku odbywał się protest przeciwników budowy dwóch wariantów „sądeczanki”. W czasie jego trwania na drodze krajowej nr 75 występowały spore utrudnienia w ruchu. Nie zanotowano jednak żadnych incydentów.

Telenowela związana z budową „sądeczanki” trwa już od wielu lat. Wciąż brakuje jednak porozumienia jeśli chodzi o jej ostateczny przebieg. Niektórych wariantów  nie chcą mieszkańcy miejscowości, przez które droga ma prowadzić. Przeczytaj: Zamieszanie wokół budowy „Sądeczanki”. Pytamy mieszkańców o opinie [WIDEO]

To właśnie dlatego wczoraj w Gnojniku, obok sklepu GS, doszło do protestu mieszkańców Lewniowej. Nie zgadzają się oni na budowę „sądeczanki” w wariantach C i F. Organizatorem było stowarzyszenie ,,Nie tędy droga –Zielona Tymowa”.

Protestujące osoby między godziną 15, a 17 wchodziły na pasy i przemieszczały się po nich przez 5 minut  wolnym krokiem. Skandowali przy tym hasła – „nie tędy droga” czy „stop dla C i F”. Mieli ze sobą także transparenty, na których było napisane m.in. „Nie dla wariantu C i F”, „Nie chcę zostać bezdomnym”, „Tak dla samorządowego” czy duży baner z napisem „protest”. Przeczytaj: Przestępstwo, skarga do Unii, kontrola NIK. Wypowiedzieli wojnę „sądeczance”

Pikieta była oficjalnie zgłoszona i zabezpieczana przez policję. W trakcie jej trwania nie zanotowano żadnych incydentów. Na drodze krajowej nr 75 tworzyły się jednak bardzo duże korki. Ruch był rozładowywany między kolejnymi wejściami protestujących na pasy.

W batalii o budowę „sądeczanki” samorządowcy walczą z  małopolskim oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Kiedy będziemy mogli podróżować do Brzeska drogą szybkiego ruchu? Wciąż nie sposób tego przewidzieć. ([email protected], fot.: Brzesko112.pl)Dziękujemy za przesłanie błędu