Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
28/06/2020 - 08:45

Prosto z kościoła na głosowanie. Zamaskowane wybory w Nowym Sączu [ZDJĘCIA]

Twarze skryte za maseczkami, własne długopisy, dezynfekcja rąk… tak wyglądają najdziwniejsze wybory prezydenckie w historii naszego kraju. Mieszkańcy Nowego Sącza ruszyli do urn z samego rana. Tak było w szkole podstawowej na Osiedlu Zawada w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 33.

Już na kwadrans przed otwarciem naszego lokalu wyborczego w kolejce stało kilkanaście osób, gotowych do głosowania – mówi Dawid Tarsiński, jeden z członków komisji, który przed wejściem przypomina  wszystkim o konieczności zakładania maseczek  i dezynfekowaniu rąk.

Tadeusz i Grażyna  Południakowie z Nowego Sącza zagłosować przyszli prosto po mszy, przed godziną ósmą. - Nie opuściliśmy żadnych wyborów. To nasz obywatelski obowiązek. To taki moment , kiedy realnie, kartą do głosowania, możemy wpływać na losy naszego kraju. A my chcemy, żeby Polska zmieniała się na lepsze dla naszych dzieci i wnuków.

- Ja też zawsze chodzę  na wybory. Tak trzeba – mówi Mieczysław Bodziony. – Ci, którzy nie głosują, nie powinni potem narzekać, bo nie robią nic, żeby przyczynić się do ewentualnej zmiany.

Jaka będzie frekwencja, na razie trudno wyrokować. Pierwszy komunikat w tej sprawie Państwowa Komisja Wyborcza poda po godzinie dwunastej. Do głosowania na osiedlu Zawada jest uprawnionych 1814 osób  – mówi przewodnicząca komisji Joanna Bukowska. – Jak dotąd zagłosowało blisko 70 osób. Tradycyjnie najwięcej ludzi przychodzi po zakończeniu mszy w pobliskim kościele.

Pamiętajmy, że trzeba wziąć dokument tożsamości, który  pozwoli na znalezienie wyborcy w spisie wyborców i dopuszczenie go do głosowania. Jeśli  ktoś korzysta z zaświadczenia o prawie do głosowania, komisja dopisze go do spisu wyborców.

Lokale wyborcze będą czynne do godziny 21.

[email protected] fot. jm

Twarze skryte za maseczkami, własne długopisy, dezynfekcja rąk… tak wyglądają najdziwniejsze wybory prezydenckie w historii naszego kraju
Mieszkańcy Nowego Sącza ruszyli do urn z samego rana fot. Jagienka Michalik


Dziękujemy za przesłanie błędu